Чисто і просто. Тонування з резист-ефектом

Поки команда Аґрафки в дорозі на виставку у м. Київ (8-11 жовтня 2014, HandMade EXPO), то Лілія має для нас нову листівку з покроковим описом створення резист-ефекту. Виявилося, що техніка зовсім не важка і її можна застосувати і до інших стилів у скрапбукінґу.

Серед усіх різноманітних технік я найбільше люблю тонування та акварель, тому листівками з використанням цих технік ділитимуся найчастіше. Тож, якщо ви також любите ці техніки, або хочете познайомитися з ними поближче, вмощуйтеся зручніше й насолоджуйтеся магією чорнил Distress.

Отже, в першу чергу потрібно вибрати фоновий штамп. Найкраще для техніки резист обирати ажурні взори, наприклад, сніжинки або такі кучері. Я обрала квітковий дизайн Flowers & Vines від Sizzix.

майстер клас тонування з резист ефектом10

Тепер відштампуйте зображення на папері за допомогою чорнила для гарячого тиснення. Посипте прозорою пудрою та нагрійте за допомогою фена.

майстер клас тонування з резист ефектом03

Тепер оберіть кольори Distress, якими будете тонувати папір. Можна спершу потренуватися на чернетці. Я тренувалася на ось такому листку. Це мені допомогло побачити, які кольори, що я обрала, будуть зайвими в палітрі.

майстер клас тонування з резист ефектом02

Для тонування я обрала Spiced Marmelade, Festive Berries (як варіант можна використати Barn Door), Mowed Lawn (варіант: Pine Needles), Squeezed Lemonade (варіант: Mustard Seed). Розпочала я з кількох плям жовтого кольору, далі додала кілька плям червоного та зеленого кольору.

Хочу звернути тут увагу на те, що я спершу накладала плями різних кольорів, а вже додаючи останній колір почала розтушовувати. 

Тобто техніка не така, як звичайно із чорнилом дістресс, а трошки відмінна на початку. Основним кольором я обрала оранжевий spiced marmelade, тому його я залишила на кінець й затушувала ним майже всю панель, ледь оминаючи зелений колір, аби не перетворити його на надто темний або коричневий.

майстер клас тонування з резист ефектом04

майстер клас тонування з резист ефектом05

майстер клас тонування з резист ефектом06

майстер клас тонування з резист ефектом07

У результаті я отримала ось такий кольоровий аркуш.

майстер клас тонування з резист ефектом08

Далі я пообрізала краї й розрізала цей папір на дві половинки. Кожну половинку затонувала навколо зеленим чорнилом. Я використала ніж Effera Butterfly Wings (варіант: Rhone Butterfly Wings). Цей ніж не прорізає метелика наскрізь, що додає дуже гарний і цікавий ефект. Я вирізала метелика тричі на моїй кольоровій панельці. Щоби ніж не з’їхав, я закріплюю його скотчем washi, він досить ніжний і не руйнує поверхні тонованого власноруч паперу.

майстер клас тонування з резист ефектом09

Далі я додала тільця метеликам, підкладку із оранжевого паперу (приклеївши так, аби її було видно лише з одного боку) та відштампувала напис за допомогою чорнила Spiced Marmelade. Тепер підніміть крильця метеликів і листівка готова.

майстер клас тонування з резист ефектом11

майстер клас тонування з резист ефектом12

Сподіваюсь вам сподобалось? Таку техніку можна застосувати не лише в стилі Чисто і Просто, вона чудово підійде і до інших скрапбукових стилів. І що цікаво з такою технікою завжди можна створити власний фон, який якнайкраще відповідатиме необхідній палітрі, навіть якщо в запасах немає потрібного відтінку, але є чорнилка ;))

 

Рубрику підготувала Лілія Рицар.


 

(с) Аґрафка, 2014

 

 • дуже кльова!
  ах мені зачухалися ручки потонувати!! не маю дістресів, але ж пігментні теж добрі для того?
  а що то за штамп З любов”ю, чий?

  • То штамп від Штампувальні. Т116
   Підментними чорнилками теж можна, але з ними треба обережніше трохи.
   Дістреси дуже файно розтушовуються, ну і в папір не зразу вбираються. Дуже часто щойно кілька хвилин після завершення бачиш результат.

   • пігментні, мені здається, швидше сохнуть.
    штамп гарний, треба мені теж такий)

    • Пігментні сохнуть довше, але вбираються в папір швидше. Важко пояснити. Але тонування пігментними теж можна робити. :)

     • ну я це мала на увазі, з ними менше часу щоб розтонувати )

 • Неперевершено!!