Поки команда Аґрафки в дорозі на виставку у м. Київ (8-11 жовтня 2014, HandMade EXPO), то Лілія має для нас нову листівку з покроковим описом створення резист-ефекту. Виявилося, що техніка зовсім не важка і її можна застосувати і до інших стилів у скрапбукінґу.
Серед усіх різноманітних технік я найбільше люблю тонування та акварель, тому листівками з використанням цих технік ділитимуся найчастіше. Тож, якщо ви також любите ці техніки, або хочете познайомитися з ними поближче, вмощуйтеся зручніше й насолоджуйтеся магією чорнил Distress.
Отже, в першу чергу потрібно вибрати фоновий штамп. Найкраще для техніки резист обирати ажурні взори, наприклад, сніжинки або такі кучері. Я обрала квітковий дизайн Flowers & Vines від Sizzix.
Тепер відштампуйте зображення на папері за допомогою чорнила для гарячого тиснення. Посипте прозорою пудрою та нагрійте за допомогою фена.
Тепер оберіть кольори Distress, якими будете тонувати папір. Можна спершу потренуватися на чернетці. Я тренувалася на ось такому листку. Це мені допомогло побачити, які кольори, що я обрала, будуть зайвими в палітрі.
Для тонування я обрала Spiced Marmelade, Festive Berries (як варіант можна використати Barn Door), Mowed Lawn (варіант: Pine Needles), Squeezed Lemonade (варіант: Mustard Seed). Розпочала я з кількох плям жовтого кольору, далі додала кілька плям червоного та зеленого кольору.
Хочу звернути тут увагу на те, що я спершу накладала плями різних кольорів, а вже додаючи останній колір почала розтушовувати.
Тобто техніка не така, як звичайно із чорнилом дістресс, а трошки відмінна на початку. Основним кольором я обрала оранжевий spiced marmelade, тому його я залишила на кінець й затушувала ним майже всю панель, ледь оминаючи зелений колір, аби не перетворити його на надто темний або коричневий.
У результаті я отримала ось такий кольоровий аркуш.
Далі я пообрізала краї й розрізала цей папір на дві половинки. Кожну половинку затонувала навколо зеленим чорнилом. Я використала ніж Effera Butterfly Wings (варіант: Rhone Butterfly Wings). Цей ніж не прорізає метелика наскрізь, що додає дуже гарний і цікавий ефект. Я вирізала метелика тричі на моїй кольоровій панельці. Щоби ніж не з’їхав, я закріплюю його скотчем washi, він досить ніжний і не руйнує поверхні тонованого власноруч паперу.
Далі я додала тільця метеликам, підкладку із оранжевого паперу (приклеївши так, аби її було видно лише з одного боку) та відштампувала напис за допомогою чорнила Spiced Marmelade. Тепер підніміть крильця метеликів і листівка готова.
Сподіваюсь вам сподобалось? Таку техніку можна застосувати не лише в стилі Чисто і Просто, вона чудово підійде і до інших скрапбукових стилів. І що цікаво з такою технікою завжди можна створити власний фон, який якнайкраще відповідатиме необхідній палітрі, навіть якщо в запасах немає потрібного відтінку, але є чорнилка ;))
Рубрику підготувала Лілія Рицар.
(с) Аґрафка, 2014