Сьогодні, як ми і обіцяли, стартує практична частина нашого СП. Ми починаємо шити адвент-календар!
Запрошуємо приєднуватись до Спільного пошиву всіх, хто мріє мати чудовий адвент до Дня св.Миколая і зробити підготовку до найчарівнішого свята в році ще святковішою!
На першому етапі будемо шити заготовки кишеньок. Цей етап потребує найбільше часу та зусиль – тож налаштуйтесь відповідно;)
Якщо в ході роботи у вас виникатимуть питання, задавайте їх тут, у блозі, або на сторінках Аґрафки в соціальних мережах Фейсбук та Інстаграм.
Передаємо слово куратору СП Ганні Дудник:
Для всіх бажаючих, хто хоче взяти участь у пошитті, але сумнівається, бо немає всіх необхідних інструментів. Головне бажання, а далі можна викрутитися або дещо замінити. Наприклад, я свого часу приймала участь у печворк-проекті, при цьому мала з усього необхідного лише ножиці та швейну машинку. Тому хто сильно хоче дещо можна замінити. Наприклад, можна обійтися без лінійки для печворку, хоча деякі процеси вона спрощує і пришвидшує. Як от нарізання деяких деталей. Роликовий ніж також можна замінити на ножиці. Головна тут функція відрізати. Папір для аплікації можна замінити на клейову павутинку, але не тонку, а площею як звичайна тканина. Або закріпити цифри аґрафками та пришити.
Розмір мого готового адвент календаря 55*99 см. Цей розмір може бути більшим за рахунок збільшення площі самої основи. Це не критично. Головне, щоб ширини тканини вистачило на 5 кишень шириною 9 см.
Для пошиття адвент-календаря нам знадобиться:
- Швейна машинка – обов’язково.
- Нитки для шиття
- Лінійка звичайна
- Лінійка для печворку
- Ножиці
- Роликовий ніж
- Тканина-основа 60х105 см – 2 відрізи або один суцільний 120х105 см.
- Тканина для кишеньок 50х55 см – 3 відрізи або один суцільний
- Тканина для цифр 30х20 см – 2 відрізи або 30х40 см.
- Флізелін площа 60х105 см та на кишеньки 50х60 см, тому вистачить 1 м.п.
- Папір для аплікації.
- Об’ємний клеєвий флізелін
- Водорозчинний маркет або терморучка
- Декор за бажанням
- Тримач для календаря. У мене це дерев’яна палка довжиною 67 см та діаметром 2 см. Можна замінити на гілку з дерева, виглядати навіть буде цікавіше.
- Для початку роботи потрібно провести волого-теплову обробку тканини. Для цього тканину зволожуємо за допомогою пульверизатора та прасуємо. Головне не рухайте праскою по тканині туди-сюди. Це призведе до деформації тканини. Зволожте її, притискайте праску до вологої тканини на кілька секунд. Але слідкуйте, щоб раптом не спалити тканину. Тому перед початком роботи підберіть потрібний режим.
- Вирізуємо елементи для кишеньок. Розмір заготовки для кишеньки:
- Вирізуємо флізелін по розміру готових кишень 9х12см – 15 шт та 11,2х12 – 4 шт.
- Зі зворотнього боку кишеньок відмічаємо середину, для того щоб точніше приклеїти флізелін.
- Приклеюємо флізелін.
- Низ кишені запрасовуємо на 1 см всередину і закріплюємо ниткою.
- Верх за бажанням можна обробити оверлочним швом, якщо ваша машинка такий має, або на зріз тканини нанести клей для тканини, щоб краї не саталися. Далі повторити крок для низу – запрасувати і закріпити допоміжним швом. Прошити верх кишеньки відступивши від краю 2-3 мм.
8. Друкуємо цифри, або за бажанням можна намалювати від руки. Краще друкуйте на цупкому папері (картоні). Потім простіше буде працювати. Вирізаємо та переносимо на папір для аплікації в дзеркальному вигляді.
10. Формуємо кишені. Підгинаємо до лінії флізеліну і закріплюємо аґрафками. Визначаємо центр для подальшої роботи.
11. Приклеюємо/пришиваємо цифри до основи кишень.
12. Прошиваємо по бокам наші кишені на відстані 2-3 мм від краю. Для цього можете залишити аґрафки на місцях, але контролюйте, щоб вони не заважали вам шити, або закріпіть краї додатковим швом. Після цього запрасовуємо краї на відстані 5 мм в напрямку «всередину». В результаті маєте отримати таку заготовку.
Таким чином робимо заготовки для всіх 19 кишеньок, і додаємось в інлінкс з фото-звітом першого етапу СП:
Наступний етап опублікуємо через тиждень, 16 листопада. Легкого старту!