Скляний монтажний килимок. Що це і для чого?

Аґрафка вже досить довгий час має в своєму асортименті не лише ґумові килимки для скрап-робіт, але й скляні килимки від Tonic Studios. Тому сьогоднішній огляд присвячено саме скляним килимкам – Аґрафка спробує розібратися що то за звір.

Отже, на теперішній час Tonis Studios випускає скляні килимки трьох розмірів:

 • 12х12дюймів – фактичний розмір 36х36см, розмітка лише в дюймах, нанесена розмітка основних форматів листівок, розмітка для вирізання під кутом;

скляний монтажний килимок Tonic Studios 350e – 12х12″

 

 

 • А4+ – фактичний розмір 33,5 х 24,5см, розмітка в сантиметрах, нанесена розмітка основних форматів листівок, розмітка для вирізання під кутом;

 

скляний монтажний килимок Tonic Studios 351e – A4+

 

 • А3+ – найбільший килимок, фактичний розмір 60х36,5см, розмітка нанесена в см (42х34см), містить розмітку лінійки в дюймах (до 13дюймів із кроком 1/8 дюйма) так і в см (формат А3), нанесені розміри усіх основних листівок, а також розмітка для вирізання під кутом.

скляний монтажний килимок Tonic Studios 352e – A3+

Не буду заперечувати, що безапеляційним хітом-продаж залишаються ґумові самовідновлювальні килимки – і це не дивно, усі звикли до них, усі бажають мати саме такі – великі, маленькі, але обов’язково ґумові зі здатністю до відновлення (до речі, це сумнівне твердження – перевірено на усіх моїх килимках, які начебто відновлюються).

Та завдяки відгукам деяких наших клієнтів, які вже придбали собі скляні килимки, я теж захотіла собі познайомитись із ними поближче. Проте досі не було причини купувати собі таку обновку, адже моїх три ґумових килимки чудово справлялися з усіма моїми завданнями. Аж ось знайшлась причина!

І причина досить проста – необхідно було мені для одного проекту застосувати системи вирізання від Tonic Studios. Ці системи представляють собою набір лінійок різної форми – квадратні, овальні, круглі, хвилясті із мініатюрним ножем, який вирізає власне задану форму. Мені необхідно було вирізати віконечко овальне у листівці для дітей на заняття арт-терапії і таких заготовок зробити 50 штук.

На жаль на ґумовому килимку добре це зробити не виходило, я більшість листівок просто попсула… тому й придбала скляний килимок. Отже, я опишу лише свої власні спостереження та враження щодо монтажного килимка Tonic studios 30х30см.

Користуюся я трохи більше 2х місяців цим килимком, але дуже вже його вподобала собі :)
Найперше, опишу його плюси та переваги:
 • працюючи зі скляним монтажним килимком не потрібно докладати значних зусиль для прорізування паперу, кардстоку, картону тощо, На ґумових килимках інколи треба суттєво натиснути на ніж (ніж, звісно в мене гострий), щоб розрізати папір і коли таких операцій потрібно зробити багато, то рука втомлюється.
 • не залишаються відмітки на килимку від порізів, а це в свою чергу забезпечує охайний зовнішній вигляд та точне вирізання – в мене не раз на гумовому килимку ніж з’їзджав буквально на півміліметра в борозну від попереднього різання (можливо я занадто сильно різала, що аж борозни утворилися, але мені здається, що цього не реально уникнути, якщо багато працюєш на килимку, а відновлюється він не так швидко. Та й глибокі порізи не відновлюються взагалі)

 

 • також цей килимок ідеально підходить для систем вирізання, наприклад від Tonic Studios та інших виробників. Надзвичайно легко ніж ковзає по скляному килимку і вирізати з допомогою таких систем одне задоволення. На ґумовому килимку треба докладати значних зусиль, щоб зробити вирізання, наприклад, по колу, а також інколи ніж вперто не хоче завертати по радіусу лекала через попередні борозни у килимку. 

підготовка для вирізання овального віконечка у листівці

вирізане віконечко у листівці –
зі скляним килимком та системою вирізання Tonic Studios це елементарно
 • цей килимок добре використовувати, як килимок для штампування, на ньому легко змішувати чорнила на водній основі і він легко очищується.
 • цей килимок не боїться високої температури, тому на ньому можна працювати не тільки з феном для гарячого тиснення, але й із гарячим пістолетом!
на килимок потрапив гарячий клей
коли клей висихає, його легко можна очистити із поверхні килимка
 • килимок надзвичайно легко очищується без пошкодження розмітки від чорнил, клею, фарб тощо, і що важливо, розмітка на ньому зберігається навіть якщо очищати його якимись розчинниками (у випадку коли користувалися перманентними чорнилами), а все тому, що вона нанесена з нижньої сторони килимка, тобто під шклом.
 • килимок має стійкі ніжки, силіконові, тож він не ковзає по поверхні столу і міцно стоїть.
Мінуси:
 • це безумовно вага килимка, його просто так не візьмеш із собою до коліжанки і не скрутиш під пазуху :) Мій завважує трохи менше 1,5кг!

 

 • не знаю достеменно, бо не достатньо довго користуюся скляним килимком, але різання до шкла напевно швидше затуплює ножі (теоретично), проте мій ніж поки що залишається гострим. У мене декілька ножів та найчастіше використовую ніж від Craftime і ще жодного разу не потребувала зміни леза, а вирізаю я не раз таке, що й важко уявити.

 

 • оскільки, розмітка нанесена під склом, а не на поверхні килимка, то через призму скла треба призвичаїтись, щоб  покласти папір ТОЧНО під розмітку. Зате призвичаїтись можна вже при першому користуванні килимком.

вигляд згори – папір лежить рівно по розмітці

вигляд збоку – через призму скла, лише виглядає, що папір лежить не по розмітці

 • маленькі (!) клаптики паперу ковзають по шклу, на початку розрізати смужку шириною 2см навпіл було вкрай важко, адже папір та лінійка не трималися килимка, а точніше смужка паперу ховалася під лінійку і я не могла зафіксувати її, щоб розрізати. Проте з часом я навчилася вирізати і тонкі смужки на скляному килимку – це все практика, але такої проблеми не має на ґумових килимках. Варто відмітити, що такої проблеми немає із більшими форматами паперу, а лише із дрібненькими
–  чесно кажучи, сиджу і думаю які ще мінуси, щоб максимально об’єктивно оцінити скляний килимок, але не перехвалити його :)
Міфи:

Можливо дехто вважає, що скляний килимок не практичний, бо може при падінні розбитися, адже він зі шкла – це найчастіше запитуються клієнти в магазинах Аґрафки.

Відповідаю: килимок виготовлений зі спеціального загартованого скла, і виробник запевняє, що падіння із висоти столу (до 1,5м висотою – ну це значно вище, ніж стіл)) йому не зашкодить. І це дійсно так – Аґрафка на виставці попросила менеджера на свій страх і ризик продемонструвати нам на камеру падіння килимка, див. відео: 

– ВУАЛЯ, килимок цілий! Не знаю що буде, як впаде на ногу,  можливо ногу пошкодить, але сам залишиться цілим це точно.  

Ще один міф, що ніж об скло дає дуже неприємий звук – це все суб’єктивно – у мене ніж не видає жодного специфічного звуку, тим паче неприємного, хоча я чутлива до таких “мурашки по шкірі”- звуків 

Ціна

Якщо її порівнювати із аналогчіними товарами інших виробників, то ціна на скляні килимки від Tonic Studios є середнього рівня, або навіть нижче середнього рівня. А якщо порівнювати із ґумовими килимками, то ціна трохи вища за бюджетні килимки, проте не перевищує середнього рівня цінової категорії якісних ґумових килимків.

Резюме

Я собі обрала квадратний килимок (на той момент не було А3 формату – це новинка, яка щойно з’явилася на ринку), щоб можна було запросто працювати зі сторінкою 30х30см, та й користуюся я переважно дюймами при роботі зі скрап-проектами, тому мені підходить. Безумовно в моєму арсеналі і надалі залишаться ґумові килимки, але поки що скляний килимок мій фаворит, адже виконує тепер більшість робіт – особливо температурних, а також на раз-два справляється із системами вирізання, і що для мене теж важливо – завжди має гарний акуратний вигляд – немов щойно з прилавку  :)

Висновок

Скляний килимок – це відмінна альтернатива поєднання двох килимків в одному – для вирізання та штампування, а також чудове рішення для майстрів, які знімають відео чи фото майстер-класи на своїх килимках, адже килимок завжди матиме акуратний і охайний вигляд!

В ході досліджень використовували такі матеріали:

 

 (с) Аґрафка ТМ, 2013

 • якраз настав час міняти килимок, тож прийшла сюди перечитати про скляний.
  я придумала як розрізати тоненькі смужки – я фіксую їх декоративним скотчем, тоді ріжу :) бо на ґумовому теж є проблема відрізати щось тонке або невелике )
  дякую за огляд!

  • Дуже влучне доповнення! І Вам дякуємо за таку чудову і практичну пораду! Візьмемо на озброєння :)