Шиємо з Аґрафкою: сумка-месенджер

Вітання всім любителям шиття! З вами я, Ганна, а це означає, що сьогодні буде швейний майстер клас.

Кожного разу, складаючи список того, що хочу пошити дуже ретельно підбираю матеріали, прораховую їх, щоб все мати під рукою і щоразу мені це не допомагає)))) До чого я. Ми рукодільниці творчі люди – і кордони нам лише заважають. Але! Вони потрібні, хоча б для того, щоб приблизно зорієнтуватися хоча б в матеріалах..

Так от. Це мала бути спочатку невелика кругла сумка з довгим ремінцем, потім ристлет для прогулянок, але коли, шукаючи блискавку я знайшла ремінець від старої сумки – знову змінила свої плани. Дівчата – такі дівчата.

Будемо шити сумку, через плече, з внутрішньою кишенею на блискавці.

Для цього нам знадобиться:

bag

 1. Готовий ремінець. Це може бути готовий ремінь від вашої старої сумки, або ви можете купити такі ремінці, вони також продаються.
 2. Тканина. Тканини потрібно багато))) Тому рекомендую прорахувати все заздалегідь!

Я обрала тканину від Tilda колекції «Pardon My Garden». Хочу зазначити, що ця колекція просто неймовірна! Кольори такі живі, насичені, але в той же час ніби мають свою історію.

 1. Блискавка, 18 см.
 2. Флізелін та об’ємний клеєвий флізелін.
 3. Напівкільця для ремінця
 4. Магнітна кнопка.
 5. Нитки для шиття
 6. Прикраси за бажанням
 7. Килимок для розкрою
 8. Роликовий ніж або ножиці
 9. Маркер для тканин

Перед початком роботи, хочу зауважити, що процес пошиття сумки дещо схожий на пошиття косметички. Тому можете нагадати собі деякі кроки переглянувши попередній майстер клас.

 1. Вирізуємо елементи для основи сумки. Я завжди роблю заготовку з паперу, там можна гратися з розмірами, діаметром загинів і т.п.

Мої розміри сумки без припусків 28х21х6 см

Оскільки у нас буде ще кишеня, то нам знадобиться шість однакових за розмірами відрізів.

Але почнемо з основи сумки. Вирізуємо прямокутники з сторонами 31х24 см.

На припуски по 1,5 см з кожної сторони.

Знизу робимо заокруглення. На фото заготовки для внутрішньої кишені, але вони всі однакових розмірів.

І вирізаємо дно. Реальні розміри 68х6 см+припуски= 71х9 см. Але довжину попередньо заміряйте по ваших вирізаних заготовках. Оскільки, сумка має заокруглення, у кожного вони можуть бути різними.

bag11

 1. Ущільнюємо флізеліном «вкрай» (тобто і місце відведене для припусків також). Далі поверху приклеюємо об’ємний клеєвий флізелін, але вже точно по розмірах.
 2. bag1Цей етап можете пропустити J але він мій улюблений. Прошиваємо наші основи квадратами або іншим зручним для вас способом.
 3. bag2Зшиваємо наші заготовки. Для цього визначаємо середину внизу основної тканини. Так само визначаємо середину нашої основи для боковини сумки. Спочатку пришиваємо приметувальними стібками одну половинку, потім іншу. Але щоб гарно з’єднати частини між собою на основній тканині потрібно зробити надрізи на заокругленнях. Не захоплюйтеся, зробіть надрізи але не ближче як 5 мм до нашого шва. Так частини краще з’єднаються і ми отримаємо красивий загин. Шийте помаленьку, не поспішайте.

bag3

bag45. Коли зшили одну частину подивіться чи все вдалося. Може бути таке, що тканина з’їхала, і шов ліг криво, тому якщо хочете, щоб було гарно – не лінуйтеся, розпорюйте акуратно те місце і прошивайте заново.

bag56. Шиємо клапан. Розміри 21х28 см.+припуски на шви.

bag6

 1. Ущільнюємо так само як і наші основи. На фото один з моїх улюблених і частих інструментів))) розпорювач. Прошиваємо (чи ні) квадратами
 2. bag7Складаємо частини клапана лицем один до одного. Кілька моментів. Верхню частину прошиваємо на відстані 2-3 мм від краю об’ємного флізеліна, тобто не «вкрай» як раніше. Далі без змін. Частину, яка позначена червоною лінією залишаємо не прошитою. Не забудьте зробити закріплюючі стібки на початку і в кінці!

bag8

 1. Прошили, вивернули, гарно пройшлися праскою))) місце для вивертання зашили потаємними стібками. Прошиваємо по краю наш клапан, але місце для пришивання до основи сумки залишаємо як є. Пришиваємо до основи наш клапан на відстані кількох мм від краю клапана. Складаємо лицем-до-лиця. Пришивати будемо на відстані 2,5 см від краю основи.
 2. bag9Після того як пришили, загинаємо наш клапан, знову гарно прасуємо і пришиваємо.
 3. bag10Шиємо кишеню. Кишеня має такі ж розміри як і сумка, тобто 28х21 см. Довжина нашої блискави 18 см (це довжина не блискавки з тканинними кінцями, а саме частини з зубчиками і закріплювачами на кінцях).

Отже, довжини блискавки нам не вистачає. Для цього доточимо те, чого немає))) 28-18=10 см, далі 10/2=5 см.

Заміряємо ширину блискавки. У мене це приблизно 2,7 см. Вирізаємо два прямокутники розмірами 12х2,7 см  (5х2+2 на припуски=12 см)

bag12

 1. Складаємо навпіл кожний відріз, і загортаємо наші припуски. Пришиваємо приметувальним стібком наші відрізи до блискавки таким чином, як показано на фото. Пришиваємо на відстані 2-3мм від краю.
 2. bag13Кладемо зовнішню частину кишені лицем догори. На неї кладемо «лицем» нашу блискавку. Приметуємо. Пришиваємо на машинці за допомогою лапки для блискавок. Якщо такої не маєте, то можна пришити і звичайною, просто треба підлаштуватися, якщо до цього часу так не шили. Далі кладемо лицем донизу внутрішню частину кишені. Приметуємо і пришиваємо.

bag14

 1. Маємо ось таку заготовку. Знову прасуємо і зшиваємо наші частини між собою.
 2. bag15Аналогічно робимо з другою стороною. В результаті маємо таку кишеню!
 3. bag16Беремо задню стінку основи, складаємо лицем –до-лиця з кишенею і прошиваємо цей бутерброд разом на відстані вашого припуску від краю ( у мене 1,5 см).
 4. bag16(2)Іншу частину підкладу зшиваємо з боковиною сумки аналогічно основній частині. Тут головне не забути залишити непрошитим низ підкладки, щоб ми могли вивернути потім сумку))). Так само пришиваємо нашу попередню заготовку з кишенею до боковини сумки.
 5. bag17Робимо тримачі для напівкілець. Потрібно вирізати 4 таких деталі, які схожі дещо на пісочний годинник. Посередині ширина напівкільця (у мене це 1,6 см), а зверху і знизу по 5 см. Довжина 12 см. Для пришвидшення процесу можна скласти потрібний відріз порівну і прострочити, але залиште місце для вивертання.
 6. bag18Вивертаємо, прасуємо і зашиваємо наші заготовки. Прикріплюємо до сумки. Врахуйте, що зверху ми ще будемо зшивати основу сумки.
 7. bag19А ось і підійшли до головного. Вивертаємо основну частину сумки, деталь підкладу вставляємо в головну основу лицем-до-лиця. Закріплюємо верх і прошиваємо. Вивертаємо, дивимося чи все вдалося. За бажанням можна прошити верх сумки. Якщо у вас магнітна кнопка звичайна, потрібно вставити її на місце. Коли все готово, зашиваємо наш отвір, який ми залишали для вивертання і насолоджуємося роботою J

bag20

А ось трохи деталей готової сумки-месенджера:

bag main 4

bag main 8

bag main 7

bag main 6

bag main 5

bag main 3

bag main 1

Гарного усім дня!


(с) Аґрафка, 2016