Шиємо чохол на снапи для вишивання

Після нещодавнього детального огляду вишивальних п’ялець типу ку-снап, багато покупців запитувало у нас чи не продаємо ми готових захисних чохлів до снапів, щоб вберегти вишивку від забруднення. На жаль, через великі коливання курсу не бачимо доцільності їх замовляти для продажу, але усім бажаючим мати такий чохольчик пропонуємо майстер-клас як самостійно пошити чохол на снапи.

Нічого складного у пошитті таких чохлів немає. До речі, в англійській мові їх називають Q-snap’s cover -fabric string. Саме слово string хоч і вживається тут в значенні смужка (дослівно, смужка з тканини для снапів), але нам так подобається транслітерація цього слова, що ми так жартома ці чохли і називаємо стрінгами :). Тому сьогодні пропонуємо разом з нами пошити стрінги на ваші снапи :)

Для початку з’ясуймо для чого необхідні такі захисні стрінги на снапи? По-перше, вони захищають вишивку від забруднення (з чохлом нема постійного контакту вишивки і рук), по-друге, завдяки чохлу можна зайву тканину зафіксувати рівномірно по краю снапів і не хвилюватися, що ненароком під час вишивання можна прошити два шари тканини чи постійно відволікатися на те, щоб поправляти зайву тканину, яка потрапляє під голку чи зачіпає нитку. Ну і третя функція тих чохлів, естетична – якщо тканинка гарна і пришпильна, то вишивати на полотні обрамленому в кольоровий горошок чи квіточки і приємно і гордо за себе рукодільницю :)

як пошити чохол на снапи 12

Для пошиття чохла необхідно: тканину, ґумку і нитки. З інструментів бажано мати: ножиці, сантиметрову стрічку, швейну машинку, шпильки і аґрафку (англійську шпильку).

як пошити чохол на снапи 01

В ході підготовки майстер класу ми пошили кілька розмірів чохлів на різні розміри снапів і в результаті вивели свого роду формулу, як розрахувати необхідний розмір тканини для будь-якої розмірної комбінації ку-снапів.

Отже, ширина тканини 12-15 см (залежить від вподобань – ширші стрінги прикриють більше  поверхні вишивальної і одночасно зможуть утримувати більше вільної тканини). А довжина розраховується: периметр розміру снапів +5см. Наприклад, для ку-снапів розміром 20х20см необхідно тканини довжиною: 20+20+20+20+5=85см. Для комбінації снапів 20х28см: 20+20+28+28+5=101см тощо.

Ґумку (продається в галантерейних магазинках) розраховуємо так: 1 шт. = половина перемитру снапів. Для снапів 20х20: ми взяли 2 ґумки по 40см (можна + 1-2см для зшивання ґумки). Важливо придбати не надто широку ґумку, приблизно 0,7см і така, щоб добре тягнулася.

Хід роботи:

Вирізати необхідну смужку тканини (у нас: 15х85см). Якщо маєте оверлок, то краї можна обметати, щоб вони не сипались в процесі користування снапами, а можна прострочити швом-зигзагом, чи різати тканину зигзаго-подібними ножицями, чи просто підігнути краї – все залежить від ваших можливостей і бажань. Скласти тканину лицем до середини і зшити меншу сторону, відступаючи від краю приблизно 0,7см. Розпрасувати шов.

як пошити чохол на снапи 02

як пошити чохол на снапи 03

Відміряти ширину ґумки і з розрахунку підгину загнути по контуру тканину до середини і запрасувати її.

як пошити чохол на снапи 04

Прошити з кожної сторони на швейній машинці, залишивши незашитою невелику ділянку (приблизно 2 см) для протягування ґумки.

як пошити чохол на снапи 05

Закріпити міцно ґумку (2шт по 40см) з допомогою аґрафки і поступово протягувати ґумку по краю стрінгів. Міцно тримайте англійську шпильку в руках, а зібрану тканину поступово розправляйте.

як пошити чохол на снапи 06

Зшити між собою два кінці ґумки, сховати їх у тканині і зашити отвір. Це необхідно зробити з обох сторін.

як пошити чохол на снапи 07Все! Захисний чохол на снапи готовий!

як пошити чохол на снапи 11

як пошити чохол на снапи 08

Вишивайте тепер в своє задоволення із власноруч пошитими стрінгами :)


(с) Аграфка, 2015

 

 • какой хороший мастер класс! :)
  спасибо! :)
  p.s. а хорошо, что оставили слово “стринги”. так повеселило! :)

 • Катерина Дудник Pioniya

  Виглядає солідно))))

 • Elena

  Добрый день. Я так долго искала МК по пошиву, и опа неожиданно увидела у вас. Спасибо, для тех, кто не умеет шить очень полезно. Жаль, что у вас только на украинском языке все.