Схема для вишивання: Львів відкритий для світу (логотип)

Якщо ви також закохані у Львів як і вся Аґрафка, а ще любите вишивати та робити оригінальні авторські речі своїми руками, то пропонуємо вам розроблену схему хрестиком для вишивки відомого логотипу міста Лева.

Такий логотип можна швидко вишити  на футболці чи торбинці, або будь-де, де вам пасуватиме. Розмір готового малюнку залежатиме від розміру хрестика – чим більший хрестик, тим більший логотип у вас вийде.

схема для вишивання логотип львів 01

схема для вишивання логотип львів 02

Особливістю цієї схеми є різні види хрестиків у роботі, що дозволяє максимально наблизити схему до оригіналу логотипу. Тому ми рекомендуємо вишивати на канві рівномірного плетення (рівномірка, серед вишивальниць), або на тканині типу льон, хоча, звісно, якщо є бажання вишивати на “невишивальній” тканині, то можна здійснити і такий подвиг – достатньо підібрати лише правильну канву, яка накладається поверх тканини.

Схема розроблена в програмі PatternMaker, в якій немає можливості позначити 1/2 хрестики, а тому доводилось розбивати їх на два 1/4 хрестики.

схема для вишивання логотип львів 05

Ось фрагмент як це виглядає у схемі і як це слід вишивати на тканині рівномірного плетення:

повний хрестик вишивається через дві ниточки  – 2х2 ниточки;

1/2 хрестика в залежності від того чи він горизонтальний чи вертикальний (на схемі це позначено як два маленьких хрестики) вишивається 1х2 ниточки чи 2х1 ниточки/

1/4 хрестика вишивається через 1 ниточку канви – 1х1

схема для вишивання логотип львів 03

В роботі були використані ниточки ДМС: 322, 666, 700, 718, 740, але при бажані їх можна замінити на інші подібні кольори.

Напис також можна зробити довільний. Але спершу спробуйте десь на чернетці чи в програмі гарно відцентрувати усі слова по ширині напису.

А до речі, знаєте, що саме зображено на лого Львова і що цей логотип символізує?

Ось коротка довідка про логотип міста Лева:

Логотип складається зі стилізованих різнокольорових зображень дзвіниць центральних храмів міста та вежі міської ратуші (зліва — направо):

  • Дзвіниця Вірменського собору (зеленого кольору): символізує вірменську діаспору Львова, Вірменську апостольську церкву; в архітектурному плані — східний ренесанс (15-16 століття)
  • Вежа Корнякта — дзвіниця Успенської церкви (червоного кольору): символізує український Львів, православну церкву; в архітектурному плані — східний ренесанс (15-16 століття)
  • Вежа міської ратуші (помаранчевого кольору): символізує єдність міста, давні традиції та історію; в архітектурному плані — австрійський класицизм (19 століття)
  • Вежа Латинської катедри (синього кольору): символізує польський Львів, католицьку церкву; в архітектурному плані — європейське бароко (18 століття)
  • Дзвіниця монастиря Бернардинів (фіолетового кольору): символізує спадковість міських традицій, польський Львів, що став українським на прикладі Бернардинського монастиря, який, будучи до війни римо-католицьким, відновив свою діяльність як греко-католицька церква; в архітектурному плані — італійсько-нідерландський маньєризм (17 століття)

Ідея зображення міських веж почерпнута з Панорами Гогенберга — першого відомого зображення Львова, домінантою якого є оборонні мури, вежі і бані. Різнокольорові вежі символізують «багату архітектурну спадщину Львова, багатонаціональність культур та конфесій, котрі гармонійно розвивалися у місті від часу його заснування». Під зображенням веж міститься напис «Львів відкритий для світу» (в англійському варіанті — «Lviv open to the world»), що є неофіційним девізом міста.

Автором логотипу є Юрій Крукевич.

Ось такий наш Львів! Справді відкритий для світу, а тепер з Аґрафкою Львів відкритий і для рукодільниць-вишивальниць!

Що ж, бажаємо приємного вишивального процесу та цікавих творчих ідей із застосуванням цієї схемки у своїх проектах! Обов’язково поділіться своїми доробками в коментарях чи на сторінках Аґрафки в соціальних мережах.

Гарного усім дня!

(с) Аґрафка, 2015