Покривало для пікніка. Від ідеї до реалізації. Частина 2 – розкрій деталей

Привіт, сьогодні ми продовжимо наш покроковий опис про те, як початківцю самостійно пошити покривало в техніці печворк і зробимо ми це на прикладі дівчачого покривала для пікніку. З попередньої статті ми довідались, як зробити проект майбутнього квілта. Це таки наймасштабніша частина роботи була, але тішить, що її можна робити в перерві між справами, перед сном чи поки чекаємо на когось або ж щось, а сьогодні ми розглянемо як саме кроїти деталі нашого покривала. 

Якщо існує детальний план розкроювання тканини, тоді нам абсолютно не страшно порушити правило: сім раз відміряй, один раз відріж.

схема розкроювання деталей для печворк-одіяла

Схема у мене вже була (не така гарна, звісно, як я зробила для блогу, а намальована від руки “на коліні”, без дотримання пропорцій, але перевірена на точність по розходу тканини), досвід порізки клаптиків у мене вже був (пригадуєте мій перший квілт?), тож я сміло приступила до порізки.

Для кроєння деталей правильно, легко та швидко – найкраще користуватися спеціальними інструментами для печворку – лінійка, дисковий ніж та спеціальний мат для розкроювання. Як їх обрати і як ними користуватися Ви можете прочитати в статті про Базові інструменти печворкині.

Якщо ж у Вас немає таких інструментів, то звісно можна скористатися ножицями, олівцем та простою лінійкою – але попереджаю, що це непросто і зовсім нелегко.

Найперше, необхідно перевірити чи наша тканина правильно відрізана (з магазину), чи має прямі кути і відрізати крайку (кромку).  Це зробити неважко, необхідно на килимку (а тому для любителів клаптиковго шиття рекомендують купувати великий килимок, щоб уся тканина помістилась) порівняти тканину по направляючій лінії, нанесеній на мат. Перевірити чи є рівний кут з допомогою лінійки.  Якщо є – ура! Якщо нема – вирівняти відносно крайки тканини (здебільшого вона рівна) або ж відносно нанесених ліній на килимку – ось тут якраз оті невеличкі запаси тканини в 1-2см стануть у нагоді і нам не потрібно буде перераховувати увесь проект, якщо тканина була порізана трохи нерівно.

розкроювання деталей печворк одіяла 05

Коли тканина порівняна добре, варто обрізати кромку – вона зайва. Зверніть, будь ласка, увагу на верхньому фото, коли тканина відрізана рівно, тоді краї тканини співпадають з розміткою лінійки з обох сторін – відповідно відріз крайки вийде під чітким прямим кутом.

розкроювання деталей печворк одіяла 03

Легким рухом руки відрізаємо зайву частину. Тепер від краю можна кроїти інші деталі.

Рекомендую кроїти не окремі деталі одразу, як на схемі, а спершу, так би мовити розбити відріз на логічні блоки. Наприклад:

розкроювання деталей печворк одіяла 10

Тут все просто – відміряємо необхідний розмір деталі (чи цілого блоку) і відрізаємо тканину дисковим ножем для квілтінгу. Зазвичай, я користуюся кількома лінійками одночасно, хоча можна однією. Ось як це відбувається в мене (я правша і різати мені зручно з правої сторони відносно лінійки): мені необхідно було розкроїти деталі С (на 8,5 дюймів) – однією лінійкою я відкладаю 8,5 дюймів з правого краю тканини, рівняю мітку на лінійці по краю тканини і в торець лінійки впритул прикладаю другу лінійку – власне по ній я буду різати. Якщо все рівненько складено – лінійку, якою відкладали необхідні розміри забираю і ножем відрізаю відміряний клаптик (на фото пунктирна лінія). Такий спосіб досить зручний!

розкроювання деталей печворк одіяла 04

Хоча можна користуватися однією лінійкою: і відкладати і одразу по ній різати. Аби Вам зручно було.

розкроювання деталей печворк одіяла 06

Для першого разу рекомендую усі деталі відрізати в одне складення тканини, а з досвідом Ви зможете кроїти деталі і з тканини, яка складена в 2 чи, навіть, 4ри рази – це в рази пришвидшить роботу.

Новачку така робота займе максимум 2 години (я вже трохи з досвідом, покроїла все десь за 45хв – то я типу хвалюся :)) Зате це шикарний досвід роботи з ножем та чудова нагода навчитись відчувати печворковий ніж та натиск на нього.

розкроювання деталей печворк одіяла 02

Ось порізані усі детальки для блоків (тут нема ще з’єднувальних білих смужок та бейки). Якщо дома у Вас є малі нечемноти – дітки чи чотиролапі хвостаті, а Ви вирішили продовжити шити покривало іншим разом, то зберіть усі детальки до купи і сховайте, але так, щоб самим не забути де (хе-хе) – хоча краще не ховати, поки є натхнення :)

Я ж казала далі буде менше тексту і менше роботи!

У наступній статті ми навчимось збирати топ (верхній шар покривала) – зшивати блоки, правильно розпрасовувати припуски, зшивати усі блоки разом зі з’єднувальними смугами і перевіряти рівність зшитих блоків – адже в нашому дизайні важлива симетрія і не в шахматному порядку :)

А це кілька фото для підтримки натхнення:

дитячий квілт печворк

дитячий квілт печворк 2

А Ви вже обрали свій проект? Можна в такому ж дизайні, але з інших тканин пошити хлопчаче покривалко чи розробити сезонний осінній/зимовий дизайн! Як Вам?

автор: Уляна з Аґрафки


(с) Аґрафка, 2016