Відеоогляд вишивальних наборів Gorjuss. Частина 1: Знайомство з автором

Одними з беззаперечних лідерів по популярності у Аґрафці є  вишивальні набори від Bothy Threads дівчатка Gorjuss. Це й не дивно – милі дівчатка, які викликають лише теплі та затишні асоціації. Проте глибше розумієш твір, коли ближче знайомишся з автором. Сьогодні ми пропонуємо вам познайомитись із творцем цих дівчаток – художницею Сюзен Вулкотт. Ми переконані, її історія здатна змінити ваше бачення не лише на Gorjuss, але й на життя вцілому. 

Нижче ми наводимо одне з небагатьох інтерв’ю Сюзен.

Сюзен Вулкот – натхненниця цілої імперії Gorjuss. Деякі фанати настільки захоплені її творчістю, що навіть роблять тату з її роботами на своїх тілах! Сюзанинні дівчатка Gorjuss (Аґрафка: слово походить від англ. слова gorgeous – чудовий, неймовірний, у спрощеному написанні, але однаковим за звучанням) ліцензовані компанією Santoro – засновники бренду, дизайн- та видавнича компанія із дистрибуцією у більш ніж 50 країнах по цілому світу.

suzanne woolcott

33-річна Сюзен веде свій бізнес разом із чоловіком Ґрантом із їхньої студії в Ґлазго (Шотландія), де вони проживають разом з їхніми трьома дітьми. Її роботи були представлені у галереях по усьому світу, але найчастіше у Голівуді (Лос-Анджелес), Нью-Йорку та у Гонг Конг (круто, правда?)

– Чи не могли б Ви нам повідати трішки про Gorjuss?

– Метою Горджус є привнесення чудового емоційного мистецтва у життя кожного. Я обожнюю гру слів, особливо буквальне значення деяких понять, а також вважаю, що усе моє мистецтво глибоко просякнуте любов’ю. Я обрала своїми героїнями лише Дівчаток, оскільки я можу малювати лише те, що відчула, пізнала чи уявила. Я б не змогла вкласти стільки емоцій в те, що ніколи не відчувала сама. Я завжди захоплювалась портретами, обсягом усього того, що можна охопити одним моментом: нерухомістю фігури, поглядом що дивиться на тебе, усе має свою причину, щоб підкреслити зміст, який криється за цим портретом. Обираючи, що повішати на власну стіну я завжди віддам перевагу портрету, а ніж пейзажу.

– Як з’явились ідея дівчачих дизайнів? Що послужило натхненням для першої?

– Стиль моїх дівчаток виник абсолютно природно, по мірі того як я вчилась малювати. Я завжди хотіла виразити свої емоції і щоб зробити це, потрібно було зосередитись на деталях, які викликають почуття відповідних емоції у глядача і це не завжди повинен бути вираз обличчя, і я вважаю, що моя творчість власне доводить це!

– Що було найбільшим випробуванням на вашому шляху і як ви впоралися з ним?

– Нещодавно я стала інвалідом і тепер не можу ходити. Це привнесло величезні зміни в моє життя і я гадаю, що саме зараз я проходжу крізь найбільші труднощі у своєму житті. Після багатьох місяців у лікарні, сьогодні я й надалі працюю над можливістю творити. Я переконана – з часом усе вдасться, але зараз все вимагає вдвічі (чи не більше!) зусиль, тож я вдячна усім моїм прихильникам за терпіння та підтримку у цей важкий час.

З точки зору творчості, то це мабуть нескінченне навчання аби створити щось, що існувало в моїй голові. Мати можливість створити те, що ти дійсно хочеш, займає чимало часу. Я пам’ятаю наскільки спантеличеною почувалась спочатку, а тепер я кажу: “Не панікуй, продовжуй спроби та вчись”.

Я обожнюю навчатись! Я постійно опановую нові техніки, щоб посилити свою творчість. Не можна переставати навчатись, інакше є ризик, що ваші роботи зачерствіють.

– Чим ви найбільше пишаєтесь?

Я пишаюсь тим, що я зробила. Іноді я мушу вщипнути себе, щоб переконатись, що це не сон. Я страшенно пишаюсь співпрацею із Santoro. Це дуже тепла та дружня компанія. Вони не лише дбають про мене, але також люблять та піклуються про моїх Gorjuss дівчаток з такою повагою, що я навіть не уявляю хто б міг попіклуватись про них краще. Я дуже пишаюсь своїми малюнками. Завжди спонукаю людей малювати те, що вони хотіли б споглядати. Якщо їм це подобається, то обов’язково знайдеться хтось, хто вподобає це також. І я також дуже пишаюсь своїми шанувальниками. Вони надзвичайні і завжди мене дивують своєю любов’ю, відданістю та підтримкою.

– Що б ти бажала знати заздалегідь, коли почала свій власний творчий бізнес?

Я б хотіла знати, що зрештою все буде добре. На початку дуже страшно; не знати, що майбутнє готує для тебе було жахаюче.

– Як ти поєднуєш творчість із управлінням власним бізнесом?

– В уяві багатьох панує абсурдне бачення, що працюючи на себе, особливо в якійсь творчій сфері значить цілими днями мрійливо малювати. Та в реальності, творчість  – це лише третина робочого дня. Важливо мати розуміння бізнесу, не лише самого продукту чи бренду. Якщо ви вважаєте що вам бракує знань, відвідайте якісь безкоштовні курси. Зараз їх багато, оскільки економіка намагається підтримувати старт-апи.

Кожен знаходить свої шляхи вирішення, але особисто я не маю часу щоб бавитись на Фейсбуку, іноді мені мені здається що я єдина така! я часто можу працювати до 2 ночі щодня, ви МУСИТЕ витрачати години щоб побачити результат.

– Ти маєш ліцензійне погодження із найбільшим виробником в Британії (Santoro). Можеш трішки розповісти нам про те, як це стало можливим, про своє рішення ліцензувати дизайни та про те, яку свободу це дає тобі?

– Із самого початку ліцензування завжди було моєю метою. З часом це зніматиме з мене робоче навантаження. Я не завжди зможу працювати до 2 ночі щодня! Великою вдачею було те, що я могла зробити це із Santoro, що вони зупинили свій вибір на мені. Ми називаємо це доля.

– Що би ти порадила тим, хто ще не впевнений у своїй готовності заробляти гроші своєю творчістю? Що їм потрібно враховувати?

Я б сказала, що заробляти гроші можна лише тоді, коли твій продукт унікальний і люди зацікавлені в ньому. Якщо цього нема, то ви просто змарнуєте свій час. Тому витрачання часу на створення продукту є не менш важливим, ніж витрати часу на спроби продати цей продукт. Також поміркуйте над  представленням самого себе. Ви повинні бути презентабельними і таким же достойним повинен бути ваш продукт – це забезпечить лояльність ваших споживачів.

– Куди ви найбільше полюбляєте ходити у вашому місті (Ґлазго), якщо ви потребуєте часу на роздуми, відновлення та натхнення?

– Ґлазго чудове місце, сповнене культурою. Тут яскраво представлені музика та мистецтво. Ми полюбляємо відвідувати живі музичні концерти, відвідувати галереї та ресторани. Ґлазго відоме як “Зелене зелене місто”, тому що тут безліч зелених парків, які ми також часто відвідували. Я все ще не можу сидіти у своєму інвалідному візку, але як тільки я матиму таку можливість, я обов’язково повернусь до усіх цих місць.

Дякую Сюзанно!

Це інтерв’ю Сюзен давала кілька років тому (Аґрафка: зараз Сюзен 38 років), коли в неї лише почались проблеми зі здоров’ям. На жаль, її боротьба все ще триває. Сюзен та її чоловіку Ґранту довелось пройти через величезні труднощі та щоденний біль. Його турбота, відданість їхній спільній справі та самопожертва  – зворушує. Був період, коли Сюзен не могла навіть тримати олівця в руках! Проте ані фірма Santoro, ані її фани не покинули її в біді. Santoro підтримували Сюзен фінансово та продовжували терпляче чекати на покращення, хоча ніхто не знав чи вони прийдуть. Її прихильники, дізнавшись про біду, також долучились до фінансової допомоги і одномоментно викупили більшість її дизайнів з крамниць. Сьогодні стан Сюзен не значно кращий, вона все ще бореться за можливість бодай сидіти у інвалідному візку, щодня веде боротьбу з нестерпним болем. Проте вже повернулась чутливість до її рук і вона знову може творити. Творити та ділитись з іншими своїм омріяним світом, в якому вона – безтурботна дівчинка у смугастій шкарпетці…

agrafka and gorjuss

Аґрафка з Ґорджусс ))) (лютий 2015, Франкфурт, Німеччина)

Звичайно, що після такої розповіді ще більше розумієш ціну авторського права: нема жодного виправдання будь-кому з нас, коли керуючись метою банальної економії, ми користуємося піратськими схемами для вишивання з інтернету. І нема різниці чи це набори від Dimensions, Bothy Threads, Anchor, DMC чи це Luca-S, Riolis, Мережка – у всіх у них закладена велика праця не однієї людини, а цілої команди! І кожен з цієї команди має свою історію життя… а життя, як бачимо, складається у кожного по-різному. Тож дотримуватися авторського права означає не лише поважати автора, а ще й мати повагу до самого себе!

А тепер запрошуємо переглянути першу частину відео-огляду вишивальних наборів від Bothy Threads – Gorjuss. На цьому відео ми оглядаємо 12 наборів Ґорджус, детально показуємо з чого складається набір, яка канва та ниточки входять до набору і якими додатковими елементами комплектується кожен оригіальний набір для вишивання Gorjuss. Решту наборів буде оглянуто найближчим часом, тож підписуйтесь на наш Youtube – канал, щоб не пропустити оновлень, а в коментарях можете залишити свої побажання, щодо найближчих оглядів чи свої думки, щодо даної статті.


(с) Аґрафка, 2015