Огляд машинок Sizzix. Частина 5. Аксесуари.

Ця стаття із серії оглядів машинок Sizzix присвячена здебільшого різноманітним аксесуарам до машинок, таких як: пластини, килимки, платформи, адаптери,  лотки тощо. У цій статті ми коротко ознайомимо вас із ножами цієї фірми і які пластини необхідні для роботи саме з ними.

 

656471 – Sizzix Texture Boutique Accessory – Embossing Pad, Standard, 1 Pair – Комплект пластин для тиснення, 1 пара

 

Спеціально розроблений комплект лише для роботи з машинкою для тиснення Sizzix Texture Boutique. Виготовлений з міцного пластику і призначений для точної компенсації висоти і натиску при роботі з тонкими матеріалами. Для більш глибокого і чіткого тиснення застосовуйте білу тонку плівку-прокладку згідно схеми нанесеної на ці пластини. Постачається у кожній комплектації машинок для тиснення Sizzix Texture Boutique. З часом потребує заміни.

 

 

 

 

Далі мова піде про пластини, килимки, адаптери і тп. для машинок Sizziz Big Shot  та Sizzix Vagabond by Tim Holtz. Хочемо зауважити, що усі ці аксесуари НЕ є вкрай необхідними для роботи з вашою машинкою, вони призначені для спрощення та зручності роботи при вирізанні чи тисненні. Без них цілком можливо обійтися, використовуючи початкову комплектацію машинки. Проте бувають випадки, коли саме додаткова пластина чи килимок можуть вирішити певну задачу, тому саме для загальної обізнаності серед усіх аксесуарів до машинок ми пропонуємо ознайомитись із їхнім асортиментом.

Розпочнемо з пластин для вирізанняНа сьогоднішній день фірма Sizzix пропонує 4-ри види таких пластин, виготовлених з високоякісного полікарбонату. Усі вони виконують однакову роль, але мають різні розміри, а, відповідно, і різне призначення – для використання з різними ножами. Прозорість пластин забезпечує чітке позиціонування ножів відносно матеріалу. При експлуатації на пластинах залишаються сліди від порізів, що є нормальним явищем. Передбачено використання обидвох сторін кожної з пластини, а при потребі підлягають заміні.

 

656654 – Cutting Pad, On the Edge, 1 Pair – Пластини для вирізання,  Для краю, 1 пара

 

Розмір 15,2 x 8,3 x 0,3см. Спроектовані для зручного використання разом із ножами із серії “On the Edge Dies” (спеціальна серія ножів-вирубок від дизайнера Тіма Гольца для країв  – чи то листівок, міні-альбомів чи інших проектів), наприклад:
655093 – Cutting Pad, Standard, 1 Pair – Пластини для вирізання, Стандартні, 1 пара
Розмір 22,2 x 15,8 x 0,3см. Постачаються в кожній комплектації машинок Sizzix Big Shot та Sizzix Vagabond by Tim Holtz. Підходять для використання з ножами, розміри яких не перевищують розміри пластини. Ідеально підходять для широкопрофільних ножів із сталевим лезом для вирубки (Bigz, Movers & Shapers, Originals та ScoreBoards). В поєднанні із іншими платформами, адаптерами чи пластинами застосовуються для ножів інших типів чи папок для тиснення. При регулярному використанні обох сторін кожної пластини потребують заміни.
655267 – Cutting Pad, Extended, 1 Pair – Пластини для вирізання, Подовжені, 1 пара
Розмір 36,8 x 15,8 x 0,3см. Спеціальні подовжені пластини для вирізання, які підходять для усіх ножів фірми Sizzix, що сумісні з машинками Sizzix Big Shot та Sizzix Vagabond by Tim Holtz. Особливе призначення для використання подовжених ножів з поміткою “XL” (Bigz XL, Movers & Shapers XL та ScoreBoards XL), а також чудово підходять для подовжених, але вузьких ножів Sizzlits Decorative Strip. З часом потребують заміни на нові.
654558 – Decorative Strip Cutting Pad, 13″ (33.02 cm), 1 Pair – Пластини для вирізання, Декоративна стрічка, 1 пара

Розмір 33,02 x 6,67 x 0,3см. Вузькі подовжені пластини для вирізання, які спеціально розроблені для використання разом із ножамитипу стрічка Sizzlits Decorative Strip, наприкалд: 

Існує ряд широкопрофільних ножів, які крім вирізання, мають функцію бігування (Bigz та Originals dies,  Bigz XL та Movers & Shapers XL). Тобто залишають спеціальний слід на матеріалі, що дозволяє потім без проблем зробити якісний тонкий згин цього матеріалу у певному місці (листівки, конверти, різноманітні коробочки, упаковки тощо). Можна користуватися звичайними пластинами для вирізання відповідного розміру, але не завжди це гарантує якісний згин, особливо коли мова йде про одночасне вирізання декількох листів паперу чи кардстоку. При користуванні (згинання/розгинання) з часом у цьому місці матеріал може просто розійтися “по шву”.

Тому фірма Sizzix розробила спеціальні пластини для згинів, які виготовлені не з такого надтвердого пластику, і дають певний люфт для лез при натиску до них. Це забезпечує якісне фальцювання у передбаченому місці і служить гарантією, що леза для бігування не проріжуть матеріал наскрізь, а також дозволяє якісно зробити вирубку саме в тих місцях, де це передбачено. Такі пластини є в двох розмірах – стандартному і подовженому.  Недоліком таких пластин є те, що вони абсолютно непрозорі і позиціонування матеріалу відносно ножа потребуватиме певної пильності від вас. На цих пластинах теж можуть залишатися порізи при роботі. Можна використовувати обидві сторони цих пластин.

Увага! Використовуються вони в парі із пластинами для вирізання (стандартними або подовженими) і ЛИШЕ замість однієї пластини для вирізання, а саме тієї, до якої буде тиснутися сталеве лезо ножа. 

655092 – Premium Crease Pad, Standard – Пластина для згину, Стандартна

Розмір відповідає розміру стандартних пластин для вирізання. Підходить для ножів серії: Bigz та Originals dies
656159 Premium Crease Pad, Extended – Пластина для згину, Подовжена

Розмір відповідає розміру подовжених пластин для вирізання. Підходить для ножів серії: Bigz XL та Movers & Shapers XL

Для здійснення тиснення (embossing) в машинках для вирізання і тиснення Sizzix Big Shot та Sizzix Vagabond by Tim Holtz, використовуючи дошки для тиснення Sizzix Texturz Plates та Impressions Pad існує спеціальний ґумовий килимок, який позволяє здійснювати м’який натиск на тонкий матеріал (папір, фольгу, кардсток) і не пошкодити його при карбуванні. Використовується в парі з пластиною для тиснення. Також поєднання цих двох аксесуарів дозволяє робити тиснення із застосуванням металевих контурних ножів, а також застосовувати з іншими виробниками ножів – до прикладу, фірми Spellbinders

655121 – Silicone Rubber – Ґумовий килимок для тиснення

 

655120 – Impressions Pad – Пластина для тиснення

Під час тиснення можна застосовувати маски-дифузори для того щоб надавати тиснення лише в певних місцях. Такий набір і схему роботи з ним ми розглядали в попередній статті
657945 – Embossing Diffuser 3 Pack, Set #1 – Дифузор для тиснення, набір з 3-х шт.
 
Серед великого асортименту Sizzix ножів для вирізання є ножі із серії Movers & Shapers Magnetic Dies – це широкопрофільні ножі зі сталевим лезом і магнітною стороною зі звороту на дрібних деталях. Такі ножі найкраще застосовувати в поєднанні з магнітним лотком. Ножі бувають від досить дрібних за розміром – фото-кутики, надписи-слів, метелики, віконечка тощо, до більших – вирізання готових листівок зі згинами з поворотними віконечками тощо. Ці ножі досить універсальні і гарно поєднуються між собою. Металевий магнітний лоток служить фіксатором дрібних ножів, що забезпечує вирізання бажаного елементу в точно заданому місці.  Розміри: 15,24 х 22,23см
Найкраще особливості цього лотка і види ножів для нього представлені у відео від Тіма Гольца
657007 – Sizzix Movers & Shapers Accessory – Base Tray, L – Магнітний лоток
Подовжена платформа разом з плівкою-прокладкою (Solo Platform & Shim) призначена для тонших ножів і папок Sizzix Clearlits, DecoEtch, DecoEmboss, Embosslits, Ink-its, Sizzlits, Sizzlits Decorative Strips, Simple Impressions, Texture Fades, Texture Trades та Textured Impressions. Постачається в машинках Sizzix Vagabond by Tim Holtz (в коричневих тонах) та лише в комплектації стартового набору Sizzix Big Shot Starter Kits (в блакитних тонах).  Можна застосовувати в поєднанні із Соло-адаптером. Детальніше про їх застосування ми обговорювали в цій статті. 
657155 –  Solo Platform & Shim – Соло платформа і прокладка
657160 – Solo Wafer-Thin Die Adapter – Соло адаптер
657432 – Replacement Solo Shim, Змінна соло-прокладка
Якщо ви бажаєте працювати з подовженими вузькими ножами Sizzix Sizzlits Decorative Strip Dies, але не маєте подовженої соло-платформи, то вам може підійти подовжена вузька платформа Sizzix Extended Spacer Platform
655098 –  Sizzix Extended Spacer Platform – Подовжена вузька платформа

Сподіваємося, що цей огляд був корисним та пізнавальним для вас. Якщо у вас виникнуть запитання щодо застосування певних платформ, килимків та інших аксесуарів, звертайтеся до нас на поштову скриньку: info@agrafka.com.ua

 

 

 


(с) Аґрафка ТМ, 2012