Огляд машинок Sizzix. Частина 4. Vagabond by Tim Holtz

В попередньому огляді коротко згадувалось про цю машинку, а тепер розглянемо її детальніше. Основна її відмінність від попередників – це наявність електричного приводу, а також її можливості вирізати з досить твердих матеріалів.

Призначення: тиснення і вирізання

Розміри: 32см х 12см х 23см закритий варіант (валіза), 39см х 32см х 26см відкритий варіант із піднятою ручкою та відчиненими дверцятами (машинка) (в дюймах це 12 1/2″ x 4 5/8″ x 9″ (закритий варіант) and 15 1/4″ x 12 1/2″ x 10 1/4″ (відкритий варіант))

Вага: 6,35 кг

Робоча ширина:  15см  (6 дюймів)

Стандарти мережі: 220В, європейський роз’єм

Гарантія: 1 рік

Сумісність з іншими виробниками: сумісна з усіма відомими виробниками. Крім деяких ножів, які перевищують ширину 6 дюймів.

Матеріали для роботи: папір, кардсток, тканина, фетр, шкіра, тонкий МДФ, алюмінієві пластини тощо      

 

Дизайн цієї машинки розробив відомий скрап-майстер та дизайнер у сфері скрапбукінґу – Тім Гольц.

Він втілив ідею машинки-валізи, яка легко розкладається для роботи і складається у валізу, що дозволяє зручно її транспортувати. Мандрівна потерта валіза під назвою Vagabond, що буквально означає – волоцюга, цілком відображає суть справжнього фаната своєї справи, адже що важливіше та цінніше може бути для скрапера, який вирушає у творчу подорож, ніж його машинка для тиснення і вирізання? :)

          

Така машинка ідеально підійде для тих, хто хоче бути першим і кращим у всьому! Чудово підходить для масового виробництва дизайнерської продукції, оскільки в рази економить час на виготовлення однієї одиниці продукції в порівнянні з механічними машинками. Зручна для використання в майстер-класах, чудово впишеться у власний скрап-куточок! Підходить для скрпабукінґу, кардмейкінґу, виготовлення біжутерії, для створення декору і тп.

       

Постачається в такій комплектації: 656950 Sizzix Vagabond by Tim Holtz:

  • машинка для тиснення та вирізання у формі валізи та шнур до мережі,
  • одна пара стандартних пластин для вирізання,
  • платформа і прокладка (Solo Platform & Shim), яка підходить для більшості ножів,
  • аркуш з наліпками для індивідуального декору власної  машинки.

  

Зауважимо, що в наборі постачаються платформа та прокладка (Solo Platform & Shim) подовженого розміру, що дозволяє працювати із подовженими ножами від Sizzix. Додатково можна докупити тонкий адаптер – 657160 Sizzix Accessory – Solo Wafer-Thin Die Adapter для роботи з тонкими ножами різних виробників, а також для здійснення тиснення із застосуванням ножів Spellbinders необхідно докупити гумовий килимок Sizzix Texturz Accessory – Silicone Rubber (655121) та пластину Sizzix Texturz Accessory – Impressions Pad (655120).

 

Саме завдяки продуманому дизайну ця машинка є досить зручна та компактна у роботі. Для електричного кабелю є спеціальний відділ-кишенька у цій валізі, а лотки чи дверцята для роботи легко розкладаються у горизонтальне положення, якщо необхідно використовувати машинку за призначенням, а також легко складаються і перетворюють машинку у валізу, коли необхідно переносити її чи просто зберігати. Зручна ручка забезпечує комфортне перенесення машинки з місця на місце, а з допомогою кнопки реверсу електричний механізм прокручування спеціальних валиків працює в обидві сторони, що забезпечує швидке та зручне використання машинки для роботи. 

Ця машинка вас неодмінно здивує своєю міццю без проблем вирізати досить тверді матеріали – їй під силу і тонкий МДФ, пластик чи навіть металеві пластини. Безумовно вона з легкістю справляється із картоном, папером, тканиною чи фетром. 

Усі пластини, килимки, адаптери сумісні як для Vagabond так і для Big Shot. Про використання цих платформ, килимків, адаптерів читайте в статті огляду машинки Big Shot.

У цьому огляді ми б хотіли зупинитись на спеціальному дифузорі для тиснення, оскільки його також розробив Тім Гольц спеціально для машинок для тиснення та вирізання Sizzix.

 

  

 

 

 

Це набір складається із трьох шаблонів з віконечками та трьох вставок до них різного розміру та форми. Усі шаблони та вставки виготовлені із високоякісного полімерного матеріалу. З їхньою допомогою можна легко надавати чи навпаки забирати тиснення в будь-яких місцях в межах папок та дошок для тиснення, таких як Texture Fades, Texture Trades чи Textured Impressions від Sizzix чи інших виробників.  Ці шаблони підходять для роботи у всіх Sizzix машинках (BIGkick, Big Shot, Vagabond чи Texture Boutique), а також сумісні з машинками інших виробників.

Принцип роботи дуже простий. Оскільки, тиснення відбувається під сильним натиском паперу чи картону до текстурованої папки по всій її поверхні, то в шаблонах з віконечками не буде створюватися жодного тиску на папір саме в отворі, а тому саме у віконечках залишиться аркуш паперу в початковому стані без тиснення. І навпаки, якщо прикласти до папки для тиснення лише вставку з цього набору, то тиснення відбудеться лише по поверхні цієї вставки, а за межами її залишиться папір в початковому стані. Такий підхід дозволяє значно ширше використовувати папки та дошки для тиснення і застосовувати для виготовлення своїх листівок, запрошень, карток нові ідеї та дизайни.

Для застосування цих дифузорів користуйтесь такою схемою побудови “сендвічу”:

Складіть “сендвіч” згідно малюнку і замість однієї пластини для вирізання (чи пластини для тиснення, якщо використовуєте Texture Boutique) покладіть потрібний дифузор (шаблон) із набору. Ніколи НЕ використовуйте шаблони з цього набору в поєднанні із двома пластинами для вирізання! Вирівняйте краї дифузору разом із папкою чи дошкою для тиснення. Покладіть сендвіч на платформу  (не потрібно якщо використовуєте Texture Boutique) і прокрутіть через валики в машинці. Використовуючи шаблони у сендвічі, ви отримаєте повністю тиснену поверхню навколо отвору дифузору. Проте, використовуючи вставки із цього набору, ви надасьте тиснення лише формі вставки. Для використання вставок із набору необхідно прикріпити одну з них до поверхні папки для тиснення за допомогою двостороннього скотчу, що легко знімається та не залишає слідів. Покладіть папку вставкою до низу, накрийте однією пластиною для вирізання чи тиснення і пропустіть через механізм машинки. 

Обов’язково поекспериментуйте і, безсумнівно, ви отримаєте масу задоволення від використання цих дифузорів.

 

Якщо вам сподобалась ця машинка і ви маєте намір її придбати або ж вже є щасливою власницею цієї чудо-валізки, то заохочуємо вас прийняти участь у загальносвітовій акції від виробника під назвою “А де твій Vagabond?”

Виробнику стало цікаво де ж по світу зупинилися їхні легендарні машинки Vagabond, а тому в блозі виробника організували акцію для УСІХ власників цих чудо-помічниць. Усі, хто надішле фото власної машинки Vagabond, а бажано сфотографувати її чи на своєму робочому місці, чи просто показати місцевість та місто, куди доля закинула цю скраперську валізку (тут заохочується проявити свою креативність), гарантовано безкоштовно отримує поштою спеціальний набір ключів та наліпок, які неможливо придбати окремо:

Цей набір ключів спеціально розроблені для того, щоб легко формувати “сендвічі” для машинки і не перегодувати її :) Тобто не зробити занадто грубий сендвіч, який не зможе пройти між валики машинки та поламати її. Ключі мають чотири розміри під чотири товщини різних ножів і пластин (товщина А, В, С і D) . Здавалось би, що достатньо аби ваш сендвіч поміщався у найбільшу дозволену товщину і машинка обов’язково його проковтне. Вона, звісно, проковтне, але це не означає, що ви правильно склали канапку і досягнете очікуваного результату, адже товщини усіх пластин різні і те, що підходить для тиснення не підійде для вирізання. Тому як отримаєте ці ключики, то обов’язково ознайомтесь із інструкцією до них, а наліпками просто прикрасьте свою валізу-мандрівницю.

 

Сподіваємося, що цей огляд був корисним та пізнавальним для вас. Якщо у вас виникнуть запитання по роботі з цією машинкою звертайтеся до нас на поштову скриньку: info@agrafka.com.ua

 

 

 


(с) Аґрафка ТМ, 2012