Огляд машинок Sizzix. Частина 3. Big Shot Machine (black and pink)

В попередньому огляді ви мали змогу коротко ознайомитись з усіма популярними машинками для тиснення та вирізання фірми Sizzix і тепер піде мова про гламурну машинку Big Shot від Sizzix.

Призначення: тиснення і вирізання

Колір: рожевий/чорний, прикрашена стразами (постачається на європейський ринок).

Розміри: 36см х 31,5см х 17см (в дюймах це 14 1/4″ x 12 3/8″ x 6 5/8″)

Вага: 3,4 кг

Робоча ширина:  15см  (6 дюймів)

Гарантія: 3 роки

Сумісність з іншими виробниками: сумісна з усіма відомими виробниками. Крім деяких ножів, які перевищують ширину 6 дюймів.

Матеріали для роботи: папір, кардсток, тканина, фетр, шкіра, тонкий МДФ, алюмінієві пластини тощо

 

Завдяки своїй конструкції ця машинка досить стійка і не потребує додаткових зусиль, щоб втримувати її при користуванні, а міцна ручка дозволяє легко переносити машинку з місця на місце. 

Ця машинка ідеально підходить для тих, хто бажає розширити свій арсенал творчих можливостей. Це оптимальний варіант по ціні/якості/можливостях для власного використання, а також для цільового масового виготовлення листівок, альбомів, декорів, висічок на замовлення. Також вона добре підходить для проведення виїздних та стаціонарних майстер-класів, для застосування в скрапбукінґу, кардмейкінґу, інтер’єрному декорі, виготовленні біжутерії та освітній сфері. Міцна та надійна.

 

Постачається у двох комплектаціях:

 

Варіант 1: стандартний варіант 655268 Sizzix Big Shot Machine Only (Black & Pink). В цей комплект входить:

 • машинка для тиснення та вирізання Sizzix Big Shot (рожево-чорна)
 • 2 прозорі пластини для вирізання стандартного розміру
 • багатофункціональна платформа, яка дозволяє одразу використовувати машинку для ножів будь-якої товщини і не лише від Sizzix. На основі мультиплатформи зображена детальна схема складання «сендвічу» для роботи з ножами різної товщини, тому кожен з легкістю зможе правильно скласти послідовність з пластин, ножів, платформи і матеріалів для роботи.

  

 

 

Варіант 2: набір для початківця 657000 Sizzix Big Shot Starter Kit. В цей комплект входить:

 • машинка для тиснення та вирізання Sizzix Big Shot (рожево-чорна),
 • 2 прозорі пластини для вирізання стандартного розміру
 • платформа з прокладкою (Solo Platforma and Shim)
 • ніж серії Bigz – серця,
 • 2 ножі для висічок серії Sizzlits (квіточки, гілочка із завитками), 
 • пластина для тиснення серії Textured Impressions (крапочки),
 • 10 аркушів кольорового цупкого паперу (14х15см), 
 • DVD-диск із інструкціями.

 

Фактично, якщо ви вирішили придбати саме Sizzix Big Shot для вирізання та тиснення, то необхідно розібратися чим, окрім ціни, відрізняються ці дві комплектації. Якщо не брати до уваги власне додаткове наповнення 2-го варіанту (хоча це теж важливо), а це ножі, пластину для тиснення та папір, то різниця між комплектаціями полягає лише в пластинах, які входять до їх складу.

Виробники випустили в першій комплектації дуже помічну багатофункціональну платформу, яка ідеально підходить для вирізки усіма типами ножів і яка окремо від машинки не продається. Але це не означає, що зі стартовим набором, куди входять інші пластини ви не зможете користуватися усіма ножами. Насправді багатофункціональна платформа, яка складається з 3х частин, що з’єднані між собою як книжка, має свої три відповідники серед аксесуарів до машинок.

 

багатофункціональна платформа (3 в 1): 

 

замінюється такими трьома пластинами:

 

це Solo Platform, Solo Shim та Solo Thin Die Adapter 

Дві з цих трьох складових  (Solo Platform & Shim) входять до комплектації стартового набору, а іншу необхідно докупити – це адаптер для можливості вирізати тонкими ножами  – 657160 Sizzix Accessory – Solo Wafer-Thin Die Adapter

Здавалось би, що переваги стандартного набору очевидні – нічого не потрібно докуповувати і одразу є можливість працювати з усіма типами ножів. Але, не все так просто з тими Big Shot :) Виявляється, що ножі різняться не лише по ширині і товщині (чи пройдуть вони між валиками машинки), але й по довжині. А cаме Sizzix має великий асортимент подовжених ножів типу стрічки, ось декілька прикладів:

 

 

  

 

  

Для таких подовжених ножів багатофункціональна платформа просто буде закоротка, натомість в стартовому наборі ця платформа і прокладка до неї (Solo Platform & Shim) – подовженого варіанту (extended) і адаптер, який необхідно докупити, також подовжений – тому, якщо ви маєте намір використовувати подовжені ножі, то швидше за все вартує зупинити свій вибір на комплектації стартового набору і докупити один адаптер.

 

Тепер, коли ви знаєте яка різниця в комплектаціях, то можна розглянути як працювати з цією машинкою.

Спершу необхідно добре прикріпити ручку до корпусу машинки. Важливо це робити згідно інструкції та переконатися, що ручка прикручена надійно, оскільки, саме завдяки ручці ви приводите в дію увесь механізм, і якщо між ручкою та шестернями, до яких вона кріпиться, буде запас ходу, то при навантаженнях можуть пошкодитись внутрішні деталі машинки (наприклад, ті ж шестерні, а їх заміна займе багато часу)

Отже, коли машинка готова до експлуатації, то важливо правильно підібрати пластини, килимки і прокладки для створення сендвічу. Дуже помічним для цього є схеми-підказки, які нанесені на більшість пластин. З їхньою допомогою ви завжди безпомилково зможете правильно скласти “канапку”. Оскільки, машинки Big Shot та Vagabond мають схожий механізм, то принцип побудови “канапок” однаковий для обох машинок. 

Ось декілька рекомендацій щодо використання Solo Platform & Shim: Соло платформа та прокладка використовуються в парі для тиснення чи вирізання тонких матеріалів, таких як одинарний аркуш паперу чи кардстоку. Зауважте, якщо використовувати грубші матеріали, як картон, чіпборд чи ґранж-папір, або робити тиснення одразу на декількох шарах паперу чи кардстоку, тоді НЕ використовуйте соло-прокладку (Solo Shim):

Перед використанням цієї пари обов’язково прикріпіть Solo Shim до Solo Platform (вставте загнутий кінчик соло-прокладки (tab) у спеціальні кліпси (clips), що знаходяться на соло-платформі). Тоді при роботі прокладка не має шансу зісковзнути і пошкодитись до корпусу машинки.

Для використання ножів типу Sizzlits, Clearlits від Sizzix: розмістити ніж на прозору пластину для вирізання (Cutting Pads, постачаються у кожній комплектації) вспіненою поверхнею догори, розмістити поверх ножа аркуш паперу чи іншого матеріалу, накрити другою прозорою пластиною для вирізання – сендвіч готовий. Тепер сендвіч розмістити на соло платформу+прокладку. Вставити увесь комплект в машинку (Big Shot чи Vagabond) і прокрутити через роликовий механізм.

Для використання папок для тиснення Textured Impressions, Texture Fades, Simple Impressions чи ножів Embosslits Die користуватися такою схемою: 

Для використання Texturz дошок для тиснення: розмістити дошку для тиснення безпосередньо на соло-платформу лицевою стороною (та, яка робить тиснення) догори, зверху покласти папір чи інший матеріал для тиснення (якщо використовуєте матеріал грубший, ніж одинарний кардсток, тоді не використовуйте соло-прокладку), зверху покласти ґумовий килимок (Silicone Rubber) і накрити сендвіч пластиною для тиснення (Impressions Pad). Розмістити сендвіч на соло-платформу, вставити в машинку і прокрутити.

Декілька порад щодо застосування адаптера для тонких ножів: разом з цим адаптером і соло-платформою та прокладкою ви зможете використовувати найтонші ножі і не тільки від Sizzix, але й інших виробників, таких як Spellbinders, Memory box, Mariane Design, Joy! crafts та ін. Якщо ніж окрім вирізання передбачає ще й тиснення, тоді спершу для вирізання користуйтеся такою схемою:

а після цього пропустіть висічку разом з ножем для тиснення згідно такої схеми:

Є ще один вид ножів, які мають товстий профіль і з допомогою яких можна вирізати навіть тонкий МДФ – Originalz та Bigz Die від Sizzix. З ними взагалі усе просто, покласти ніж та папір чи інший матеріал для вирізання між прозорими пластинами для вирізання і такий “міні”-сендвіч пропустити через машинку.

На перший погляд виглядає усе дуже складно, але повірте, що коли пару разів самостійно скласти “сендвіч”, то стає зрозумілим, що ніякої вищої математики немає в тих “канапках” :)

         

Ми розглянули основні принципи роботи з пластинами, килимками та прокладками. Важливо пам’ятати, що не варто силувати машинку і будь-якою ціною прокрутити через її механізм свій складений сендвіч. Можливо ви не правильно його склали, чи використовуєте занадто грубий матеріал і потрібно деякі складові з “канапки” забрати. Пам’ятайте, якщо “канапка” не прокручується чи вам доводиться прикладати значних зусиль, щоб прокрутити її, тоді негайно зупиніть роботу і підберіть правильну товщину своєї “канапки”. Не ламайте свою помічницю!

До речі, після першої експлуатації машинки з будь-якими ножами, допустимі незначні звуки хрусту. Це прозорі пластини для вирізання, так би мовити, пристосовуються до роботи. І не лякайтеся коли побачите на ваших чистих прозорих пластинах перші відбитки ножів – це нормальне явище, або ж ці пластини стануть трохи вигнутими – це теж нормальне явище. Згодом після частого використання вони будуть усі в слідах від порізів. Рекомендуємо використовувати усі сторони цих двох пластин і регулярно їх перевертати чи міняти місцями, щоб вигинались вони рівномірно. Ці пластини з часом можна замінити чи докупити, але при належній експлуатації їх вистачає на довго!

Хоча існує ще дуже багато аксесуарів до цих машинок – це і різного розміру прозорі пластини для вирізання, які спрощують життя рукодільниці, і пластини для ножів, які допомагають зробити якісний згин з ножами, які мають не лише функцію вирізання, але й бігування, чи металевий магнітний піддон для магнітних ножів, щоб чітко розмістити елемент вирізання в потрібному місці та ідеально вирізати віконечко у листівці, чи багато інших помічних аксесуарів, які будуть оглядатися в цій серії статей про огляд машинок Sizzix, але рекомендований мінімум від Аґрафка є такі позиції:

до стандартного набору Sizzix Big Shot Machine Only (Pink and Black)

 • ґумовий килимок Sizzix Texturz Accessory – Silicone Rubber (655121)
 • пластину Sizzix Texturz Accessory – Impressions Pad (655120)

до стартового набору Sizzix Big Shot Machine Starters kit

 • ґумовий килимок Sizzix Texturz Accessory – Silicone Rubber (655121)
 • пластину Sizzix Texturz Accessory – Impressions Pad (655120)
 • aдаптер тонкий Sizzix Accessory – Solo Wafer-Thin Die Adapter (657160)

А для справжніх модниць, які керувалися вибором машинки здебільшого через дизайн рекомендуємо замовити собі таку сумочку для вашої нової помічниці:

Дякуємо що дочитали до кінця. Якщо у вас є запитання по роботі цієї машинки, то звертайтеся до нас на поштову скриньку: info@agrafka.com.ua

 


(с) Аґрафка ТМ, 2012