Огляд машинок Sizzix. Частина 1

Все більшої популярності серед майстрів скрапбукінґу та кардмейкінґу набирають машинки, які призначені дла тиснення (ембосінґ) та вирізання. 

Що ж таке машинка для тиснення та вирізання? Це спеціальний пристрій, який дозволяє зробити зі звичайного аркушу паперу – аркуш тисненого паперу, а із грубого картону вирізати декоративне мереживо. Звичайно, що для усіх цих маніпуляцій необхідно мати окрім машинки спеціальні засоби, як то папки, дошки, трафарети чи ножі. З їхньою допомогою можна надавати різної текстури звичайному паперу, картону, тканині, тонкому металу чи шкірі; вирізати будь-які форми з ідеальним краєм порізки, робити власні висічки та чіпборди, оформляти бордюри, які не під силу найкращим діроколам, застосовувати їх у своїх печворк-проектах (художнє шиття з клаптиків тканин), виготовленні біжутерії та навіть використовувати їх для створення нових штампів. З першого знайомства  ви неодмінно побачите наскільки ці машинки збільшують можливості  та урізноманітнюють вашу творчість, а коли почнете їх застососувати у своєму творчому житті, то зрозумієте, що тепер не уявляєте як раніше обходились без їхньої допомоги  :)

Машинки бувають електронні, електричні, а також механічні. В переважній більшості випускають механічні машинки, які мають ручний механізм – спеціальні два металеві валики, які прокручуються з допомогою ручки і пропускають через себе “сендвіч” із пластин, папок чи ножів разом із матеріалом для вирізання чи тиснення. Шляхом сильного натиску і створюється відбиток чи висічка. Фактично, принцип роботи нагадує пристрій для викручування білизни, який колись був в старих пральних машинках типу Рига :)

На даний момент на ринку скрапбукінґу представлено багато фірм-виробників, які забезпечують майстринь якісними машинками для тиснення та вирізання і однією з провідних фірм у виготовленні таких машинок для тиснення та вирізання, а також ножів і папок для цих машинок є фірма Ellison, яка випускає цілу лінійку спеціалізованих машинок для творчості під відомим брендом Sizzix.

Сьогодні  на українському ринку представлені найпопулярніші машинки цього виробника, які користуються неабияким успіхом не лише за кордоном, але й серед  місцевих майстринь. Магазин Аґрафка пропонує вам серію власних оглядів машинок Sizzix для того, щоб ви змогли оцінити та обрати саме ту машинку, яка найбільше відповідатиме вашим потребам та вимогам.

          

Почнемо з найпростішої, водночас недорогої, але дуже стильної машинки, яка призначена ЛИШЕ для тиснення і не передбачає можливості вирізання – це Sizzix Texture Boutique Embossing Machine.

Ця машинка у формі жіночої сумочки з ручкою із коралів ідеально підходить для кардмейкінґу (виготовлення листівок).  Максимальна ширина для тиснення 11,43 см або 4,5 дюйми. Для неї підходять папки та дошки для тиснення різних виробників, які не перевищують дану ширину, а це майже усі популярні папки та дошки, що є на ринку скрапіндустрії.

Така машинка однозначно підходить для тих, кому необхідне лише тиснення і вирізати будь-які елементи не має потреби, вона добре підходить для проведення майстер-класів з дітьми (і не тільки), для творчих розвиваючих занять, бо легка в користуванні, компактна та безпечна. Також підходить для масового виготовлення листівок із тисненням (запрошення і тп.). Це відмінний економний варіант для технічного збільшення своїх творчих задумів.  

 

Постачається у двох комплектаціях:

Варіант 1:  це 656225 Sizzix Texture Boutique Embossing Machine Only – машинка для тиснення та комплект пластин для тиснення разом із прокладкою-плівкою (656471). В цю комплектацію НЕ входить жодна папка для тиснення, їх доведеться купувати окремо.

Варіант 2: 656280 Sizzix Texture Boutique Embossing Machine Beginner’s Kit – набір для початківця. Це розширений набір, який містить ті ж самі складові, що й попередній варіант – машинку для тиснення та комплект пластин для тиснення, а також: 3 різні папки для тиснення фірми Sizzix, 20 заготовок та конвертів для листівок білого кольору та кольору слонової кости, 40 різнокольорових аркушів паперу з внутрішнім шаром Core’dinations, 2 аркуші з натирками і паличка для натирок, буклет з проектами та інструкція.

 

 

          Детальніший огляд цієї машинки, а також схему роботи з нею можна прочитати в наступній статті огляду цієї машинки.

Тепер розглянемо найбільш популярну та універсальну машинку із Sizzix – це машинка Sizzix  Big Shot Machine

Її гламурний рожево-чорний дизайн зі стразами не залишить байдужим навіть затятих скептиків моди. Завдяки своїй конструкції ця машинка досить стійка і не потребує додаткових зусиль, щоб втримувати її при користуванні і попри свої габарити (36cм х 31,5см х 17см) її вага складає всього-на-всього 3,4 кг, а міцна ручка дозволяє легко переносити машинку з місця на місце. 

Ширина робочої поверхні дозволяє пропустити папку чи ніж шириною до 15см (6 дюймів), тому до цієї машинки підходять усі ножі та папки фірми Sizzix (окрім ножів і папок, які призначені для габаритної машинки Big Shot Pro), а також вона ідеально підходить для роботи з ножами інших виробників, ножі та папки яких не перевищують задану ширину 6 дюймів.

Завдяки широкому асортименту пластин і адаптерів, ця машинка вміє працювати практично з будь-якими матеріалами – папір, фетр, картон, тканина, шкіра та ін.

Ця машинка ідеально підходить для тих, хто бажає розширити свій арсенал творчих можливостей. Це оптимальний варіант по ціні/якості/можливостях для власного використання, а також для цільового масового виготовлення листівок, альбомів, декорів, висічок на замовлення. Також вона добре підходить для проведення виїздних та стаціонарних майстер-класів, для виготовлення біжутерії та застосування в освітній сфері. Міцна та надійна.

На європейський ринок постачається у двох комплектаціях:

Варіант 1: стандартний варіант 655268 Sizzix Big Shot Machine Only (Black & Pink). В цей комплект входить машинка для тиснення та вирізання Sizzix Big Shot (рожево-чорна), 2 прозорі пластини для вирізання стандартного розміру і багатофункціональна платформа, яка дозволяє одразу використовувати машинку для ножів будь-якої товщини і не лише від Sizzix. На основі мультиплатформи зобрежена детальна схема складання «сендвічу» для роботи з ножами різної товщини, тому кожен з легкістю зможе правильно скласти послідовність з пластин, ножів, платформи і матеріалів для досягнення мети.

Варіант 2: набір для початківця 657000 Sizzix Big Shot Starter Kit. В цей комплект входить машинка для тиснення та вирізання Sizzix Big Shot (рожево-чорна), 2 прозорі пластини для вирізання стандартного розміру і платформа з прокладкою (Solo Platforma and Solo Shim), що забезпечує можливість використання з більшістю ножів різних виробників, але не усіх – для можливості використання усіх ножів необхідно докупити тонкий адаптер – 657160 Sizzix AccessorySolo WaferThin Die Adapter. Також в набір для початківця входить ніж серії Bigz – серця, 2 ножі для висічок серії Sizzlits (квіточки, гілочка із завитками), пластина для тиснення серії Textured Impressions (крапочки), 10 аркушів кольорового цупкого паперу (14х15см),  DVD-диск із інструкціями.

В обидвох варіантах комплектації для здійснення тиснення із застосуванням ножів Spellbinders необхідно додатково докупити ґумовий килимок Sizzix Texturz AccessorySilicone Rubber (655121) , а також пластину Sizzix Texturz AccessoryImpressions Pad (655120).

 

Детальніший огляд цієї машинки, різницю у комплектації, опис платформ, пластин і прокладок, а також схему роботи з ними можна прочитати в наступній статті з цієї серії огляду машинок Sizzix

 

Наступним об’єктом обговорення буде легендарна електрична машинка для тиснення та вирізання Vagabond by Tim Holtz від Sizzix

Над дизайном цієї машинки працював відомий скрап-майстер і дизайнер у сфері скрапбукінґу – Тім Гольц. Він втілив ідею машинки-валізи, яка легко розкладається для роботи і складається у валізу, що дозволяє зручно її транспортувати. Мандрівна потерта валіза під назвою Vagabond, що буквально означає – волоцюга, цілком відображає суть справжнього фаната своєї справи, адже що важливіше та цінніше може бути для скрапера, який вирушає у творчу подорож, ніж його машинка для тиснення і вирізання? :)

На відміну від своїх «колег по роботі», ця машинка не має ручного приводу і прокручувати ручку не доведеться. За вас це зробить електричний привід, який дуже надійний і, завдяки якому потужність, а, відповідно, і можливості машинки значно перевищують своїх попередників. Електричний механізм працює в обидві сторони (є кнопка реверсу), досить швидко і тихо. Використовувати таку машинку суцільне задоволення: ви не тільки економите свій час, але й отримуєте дуже надійну, міцну і потужну помічницю, яка може справитись з тисненням та вирізанням будь-яких матеріалів – від ультратонкого паперу, кальки, тканини, фетру, грубого картону до тонкого МДФ чи навіть металевої пластини! Працює від стандартної європейської мережі (220В).

Така машинка ідеально підійде для тих, хто хоче бути першим і кращим у всьому! Чудово підходить для масового виробництва дизайнерської продукції, оскільки в рази економить час на виготовлення однієї одиниці продукції в порівнянні з механічними машинками. Зручна для використання в майстер-класах (її вага 6,3кг), чудово впишеться у власний скрап-куточок! Підходить для скрпабукінґу, кардмейкінґу, виготовлення біжутерії, для створення декору і тп.

Постачається в такій комплектації: 656950 Sizzix Vagabond by Tim Holtz – машинка для тиснення та вирізання, одна пара стандартних пластин для вирізання, платформа і прокладка (Solo Platform & Shim), яка підходить для більшості ножів, наліпки для індивідуального декору власної  машинки.

Додатково можна докупити тонкий адаптер – 657160 Sizzix Accessory – Solo Wafer-Thin Die Adapter для роботи з тонкими ножами різних виробників, а також для здійснення тиснення із застосуванням ножів Spellbinders необхідно докупити ґумовий килимок Sizzix Texturz Accessory – Silicone Rubber (655121) та пластину Sizzix Texturz Accessory – Impressions Pad (655120).

 

Детальніше про цю машинку можна прочитати в інших статтях з цієї серії оглядів.

 

Тепер надійшла черга до найважчої та найбільшої машинки серед усіх машинок для тиснення та вирізання. Мова піде про Sizzix Big Shot Pro Machine.

В самій назві присутнє слово ПРО вказує на значно вищий рівень застосування цієї машинки – вона для справжніх ПРОфесіоналів.

На сьогоднішній день це єдина машинка, яка з легкістю може зробити тиснення чи вирізку на будь-якому матеріалі розміром 12х12дюймів або 30х30см. Саме через ці розміри її так полюбляють дизайнери та декоратори. І це єдина машинка, до якої підходять УСІ ножі і папки для тиснення від найменших і до найбільших  і не лише фірми Sizzix, але й інших виробників. Безумовно, що для застосування ножів різної товщини потрібні адаптери, пластини чи килимки – усе це є в арсеналі фірми Sizzix і їх без проблем можна докупити в магазині Аґрафка – agrafka.com.ua.

Її вага, а це понад 20кг, а також її габарити є незаперечним плюсом в роботі, адже завдяки саме такій ваговій категорії ця машинка без проблем справляється з будь-яким матеріалом. Навряд чи вам вийде легко її ховати кудись на полицю і щоразу діставати її для роботи, тому приготуйтесь, що для неї необхідно виділити власне місце у своєму творчому куточку.

Але саме під цю машинку фірма Sizzix розробила цілу серію ножів, які забезпечать вам “фірмове” виробництво заготовок до альбомів, святкових коробочок чи пакунків, виготовлення шаблонів для квілтінґу (шиття з клаптиків тканин), різноманітних прекрас для декору тощо, а також широкоформатних папок 30х30см для тиснення цілого аркушу паперу.

Ця машинка ідеально підходить для тих, хто бажає зробити бізнес на власному хобі. Вона підходить не лише для творчих і дизайнерських студій, але й для домашнього вжитку.

Постачається на європейський ринок в такій комплектації:  656250 – Машинка для вирізання і тиснення Sizzix Big Shot Machine Only – машинка, стандартний висувний піддон (Standard Sliding Tray), тонкий адаптер (Standard Adapter Pad), пластини для різання (Standard Cutting Pad,  Premium Crease Pad), 2 тонкі прокладки-плівки (Mylar Shims) та інструмент типу шила (Die Pick).

Детальніше про цю машинку читайте в наступних статтях із серії цього огляду.

 

 

Отже, Аґрафка коротко познайомила вас з найбільш відомими машинками фірми Sizzix. Усі вони різняться між собою не лише ціною та дизайном, але й розмірами, можливостями та потужностями. Оскільки, до машинок Sizzix підходять майже усі існуючі ножі інших виробників, то при виборі машинки рекомендуємо керуватися  такими факторами:

 

1.   Які функції машинки вам необхідні? Чи достатньо лише тиснення, чи крім тиснення необхідно ще й вирізати.

2.   Які матеріали ви бажаєте обробляти (робити на них тиснення чи вирізати)? Якщо переважна більшість це товсті та тверді матеріали, то краще обирати потужнішу машинку.

3.   Розмір машинки. Безумовно, що найбільша машинка справлятиметься з будь-якими завданнями, але чи знайдеться місце для її зберігання? Якщо вам не потрібно працювати з матеріалом розміру 30х30см, то можливо є зміст купувати більш компактну машинку.

4.   Дизайн. Так, саме дизайн приносить нам естетичне задоволення, тому при роботі з машинкою ви повинні бути задоволені

5.   Гарантія. Хоча усі машинки цієї фірми якісні та надійні, проте, бувають випадки, коли річна чи навіть трьохрічна гарантія може подовжити час користування вашою машинкою. В магазинах Аґрафка усі машинки постачаються від офіційного виробника і тому забезпечуються гарантією від виробника від 1 до 3х років в залежності від виду машинки.

 

Сподіваємось цей короткий опис  допоможе вам ознайомитись та визначитись при покупці нової помічниці – машинки для тиснення та вирізання фірми Sizzix!

 

 

У наступних статтях з цієї серії огляду машинок від Sizzix ми детальніше розглянемо кожну з них. 

 


(с) Аґрафка ТМ, 2012