МК: Як пошити ристлет – сумочку з браслетом

Наші вітання дорогі рукодільниці і рукодільники! Оскільки, погода цього тижня вже досить осіння – саме час сідати за швейну машинку.

Роздумуючи про наступний майстер клас, я як завжди думала про його практичність. То ж сьогодні будемо шити косметичку-ристлет на блискавці. Універсальність цього майстер класу полягає в тому, що ви зможете пошити собі косметичку, а додавши ручку – отримаєте ристлет.

Що таке ристлет? Від англ. wristlet  – браслет, ремінець. Модниці знають, що це сумочки типу “клатч”, але з ремінцем, які можна носити в руці чи на руці.

Певний час тому мене лякали всі вироби з блискавками і я їх уникала ))) Легке вирішення проблеми. Але одного разу я вирішила, що досить їх боятися і… почала шити.

Нам знадобиться:

wristlet_bag

 1. Два відрізи тканини – для основної сторони та підкладки
 2. Об’ємний клеєвий флізелін
 3. Ніж для печворку
 4. Килимок для печворку
 5. Лінійка
 6. Блискавка
 7. Карабін + напівкільце
 8. Маркер для тканини
 9. Нитки для шиття
 10. Дублерин або флізелін.

wristlet_bag1

Для початку робимо викрійку з паперу. Свою я зробила з листку форматом А5, тобто 15х21 см і заокруглила кутики з однієї сторони внизу.

Вирізаємо частини ристлету, не забуваючи додавати по 1 см припусків на шви. Тобто:

 • Довжина=21+2=23 см
 • Висота=15+2=17 см

Ущільнюємо деталі дублерином як показано на фото

wristlet_bag2Деталі зовнішньої частини косметички додатково ущільнюємо об’ємним клеєвим флізеліном, але флізелін вирізуємо точно по контуру викрійки, тобто без припусків

wristlet_bag3

Цей етап можна пропустити, але в останніх роботах я його завжди виконую –прошиваю квадратами основну частину косметички. Не завжди можна ідеально приклеїти ущільнювачі, інколи бувають такі, що і клеються погано, або ж відклеюються з часом, а це дозволяє триматися всьому в купі..та й виглядає цікавіше)))

wristlet_bag4

Вирізуємо два маленькі прямокутники з основної тканини. Одна сторона має бути рівною ширині вашої блискавки (2,7 см), а інша 5 см.

Звідки взялося 5 см? Довжина моєї косметички без припусків 21 см, довжина моєї блискавки 18 см ( це саме довжина без текстильних кінців), маємо 21-18=3см + 2 см на згин.

Запрасовуємо ці клаптики як показано на фото і пришиваємо до нашої блискавки.

Готова заготовка з блискавки повинна бути довжиною 21 см ( у моєму випадку ).

wristlet_bag5Пришиваємо блискавку. Складаємо такий бутерброд. Спочатку беремо нашу зовнішню частину і складаємо лицем-лицем з блискавкою. Краще все зафіксувати і приметати. Далі поверх цього кладемо підкладку лицем-лицем до зовнішньої частини косметички, приметуємо. Пришиваємо на відстані 1 см від краю.

wristlet_bag6Роз’єднуємо наші деталі, запрасовуємо і прошиваємо якомога ближче до краю

wristlet_bag7

Те ж саме робимо з наступною стороною

wristlet_bag8

wristlet_bag9Маємо отримати ось таку заготовку:

wristlet_bag10

Якщо ристлет вам не потрібний, цей крок пропускаєте і йдете далі)) А якщо вирішили все ж його пошити, то вирізаєте прямокутник:

 1. Ширина готового елементу=ширині ващого напів кільця, у мене це 2 см. Робимо за таким же принципом, як у попередньому пункті. Отже, ширина=2+2+2=6 см
 2. Довжина 4см.

Зробивши заготовку для на півкільця, пришиваємо її до основної частини ристлету, як показано на фото ( у моєму прикладі я відступила 2 см від верхнього краю )

wristlet_bag11

Майже фініш)))

Складаємо наші частинки – основа до основи, підкладка до підкладки, все вирівнюємо і виконуємо приметувальні стібки. Прошиваємо на відстані 1 см від краю по периметру, крім серединки підкладки ( через цей отвір ми вивертатимемо наш ристлет, приблизно 10 см )

wristlet_bag12Обрізуємо краї, залишаючи 0,5 см до шва, при необхідності робимо насічки на заокругленнях.

wristlet_bag13

Робимо ручку для ристлету. Вирізуємо прямокутник.

Ширина 5 см, а довжина на ваш розсуд. Я вибрала оптимальну для себе 32 см.

wristlet_bag14Вирізавши і запрасувавши нашу заготовку для ручки, робимо кроки 1,2, 3 як показано на фото

wristlet_bag15Зшиваєте потаємними стібками підкладку, або прошиваєте, як я

wristlet_bag16

Ось і все. В ристлет таких розмірів поміщається телефон та невеличкий гаманець, а ще ключі. Ідеальний варіант, коли потрібно вискочити до магазину, а сумку брати не хочеться)))

wristlet_bag_golovna

wristlet_bag_golovna1

wristlet_bag_golovna2

wristlet_bag_golovna3

То ж долучайтеся до майстер класу, шийте з задоволенням і діліться своїми роботами.

Покроковий опис пошиття цієї сумочки-ристлет підготувала наша дизайнер Ганна


 

(c) Аґрафка, 2015