Мої вітання, всім любителям рукоділля! Сьогодні я вам покажу як пошити для себе зручну підставку для інструментів. Необхідність її зробити виникла в процесі роботи, коли потрібні інструменти десь губилися на робочому столі і це впливало на саме виконання – затрачався час і псувалися нервові клітини J
На перший погляд, може здатися, що все дуже складно, але це лише на перший погляд )) Таку підставку значно легше і простіше зробити за допомогою пивного картону, клею та тканини, але ж ми не шукаємо легких шляхів. Крім того, хотілося, щоб вона була ще й практичною, по-можливості її можна було випрати і прибрати, коли вона непотрібна.
Для цього нам знадобиться:
- Тканина
- Дублерин (клейова бортівка)
- Синтепон
- Клеєвий об’ємний флізелін
- Флізелін
- Нитки для шиття
- Ножиці
- Лінійка
- Килимок для розкрійки
- Дисковий ніж
Для початку потрібно визначитися з розмірами. Які розміри потрібно саме вам? Висота? Продумати функціонал, який ви очікуєте отримати від цієї підставки.
Наприклад, мені потрібна була підставка під основні інструменти: ножиць двох видів, дискового ножа, фломастерів для розміток + розміщувати мої ескізи і замальовки на майбутні проекти.
Оберіть тканину без яскраво-вираженого малюнку, краще щось однорідне, тобто, щоб не було проблем з викрійкою, як у мене.
- Розмір моєї підставки 58х25 см
Оскільки у моєї тканини є малюнок, і щоб він гарно виглядав у готовому виробі, я зшивала підставку з частин. Тому описуватиму полегшений варіант.
Отже, нам знадобиться два відрізи тканини 63х25см.
Вирізуємо 3 відрізи з дублерину та клеєвого об’ємного флізеліну розмірами які відповідають частинам А,Б,В
- А=19х23 см
- Б=19х23 см
- В=16х23 см
На одній з тканин приклеюємо дублерин і флізелін на відстанях,які показано на схематичному малюнку, тобто роблячи відступи по 1 см по бокам, 2 см між частинами А та Б, та 2 мм( зверніть увагу міліметри) між частинами Б та В.
Якщо будете робити підставку з відрізів, як я, не забувайте робити припуски, тобто тканина для частини А матиме розміри 19+1+2=22 см. І т.д.
Важливий момент, для стійкості нашої конструкції, потрібно буде простібати наш бутерброд, це не лише для краси)) це надає їй більшої стійкості і дозволяє тримати форму. А тому, перш ніж проклеювати нижню частину флізеліном, потрібно зробити розмітку.
Тепер відріз, який ми розмічували, 58х25 см проклеюємо флізеліном і об’ємним клейовим флізеліном «вкрай» або застосовуємо зпрасований синтапон.
Складаємо наші шари і приступаємо до стібання
Після того, як виконали попередній пункт, підрівнюємо краї, щоб наша підставка виглядала охайно і мала рівні краї
Робимо шов в місцях закінчення об’ємного флізеліну.
А ось фото для наочності – робимо це для того, щоб краще наша підставка тримала форму
Тепер робимо «гальма» J, щоб у нас нічого нікуди не поїхало.
Вирізуємо смужки бортівки і об’ємного флізеліну 23х2 см, і тканини 25х5см
Приклеюємо посередині відрізу тканини бортівку і флізелін, краї тканини підгинаємо і запрасовуємо. Пришиваємо наше «гальмо» до підставки.
А тепер розміщуємо наші інструменти, заміряємо їх ширину, висоту і починаємо шити для них домівку.
Довжина кишені формується таким чином:
- 25 см ми вже маємо за рахунок ширини підставки
- визначаєте ширину ваших інструментів у мене це 9 см, 3,5 см, 6 см і 4 см
- для кожного інструменту додаєте подвійну висоту. Наприклад, висота ножиць 1,2 см*2=2,4 см і я округлила до 2,5 см, матимемо 9+2,5=11,5 см і т.д.
- довжина кишені становитиме: 25+6=31 см
- висота: у мене =(13+1(на припуск))*2=28 см
Отже, знадобиться відріз тканини 31*28 см. Складаємо, прасуємо і зверху прошиваємо. Робимо помітки для наших інструментів, тобто відмічаємо на кишені кожну ширину, яку ми порахувати 11,5 см і т.д. Пришиваємо нашу кишеню по намічених лініях.
Тепер формуємо складочки для кожного відділення і можемо пришити кишеню знизу.
З іншої сторони підставки формуємо інші кишеньки, можна зробити таку ж, але для своїх потреби я зробила пласкі кишені для записів поточних проектів.
Формувала ось таким чином: знизу кишеньки робила подвійний згин по 1 см, зверху загинала по 2 см і мереживо для краси J
Якщо робите дві кишені, то першу потрібно пришити дещо вище, щоб друга її прикривала раз, а по-друге, щоб не було випуклостей.
Ось і все. Завершальний етап – обробити косою бейкою і можна насолоджуватися результатом.
МК підготувала Ганна Дудник