МК “Тільдо-косметичка або як вшивати блискавку”

Цього тижня я скористалася знижкою в Аґрафці і прикупила собі за дуже вигідною ціною пришпильну Тільдо-тканину. Я саме думала, що в моїй кімнаті бракує весняних кольорів, а тому з її допомогою оздобила свій куточок – зробила так званий mood-board (настроєву дошку), пошила невеличкий матрацик для прасування виробів, щоб не бігати до прасувальної дошки щоразу, а також пошила подушку на своє кріселко, а із залишків тканини пошила косметичку.  

Саме сьогодні пропоную покроковий фото опис пошиття косметички. Головне, що я навчилася як легко вшивати замок-блискавку у косметичку! Якщо ви, так як і я, ніколи цього не робили раніше, то можу запевнити, що це зовсіми не складно.

 

Для роботи необхідно:

 

 

1. Перенести на кальку (або папір для викрійок) викрійку косметички, вирізати її.  Скласти тканину вдвоє (лицем до середини). Пришпилити викрійку до тканини та перенести контури на тканину:

2. Залишаючи припуск 5мм вирізати деталі по контуру. Повинно бути 2 деталі з основної тканини, 2 деталі із тканини для підкладки та 2 деталі ущільнювача (ущільнювач я вирізаю без припусків на шви, а чітко по відмальованому контуру):

3. З допомогою машинки Sizzix Big Shot вирізати елементи аплікації – в моєму випадку це фетрові метелики:

4. Якщо ущільнювач на клейкій основі, тоді припрасувати (режим без відпарювання) його до основних деталей косметички зі зворотньої сторони (підкладку я не ущільнюю), в іншому випадку – пришити:

5. Пришити аплікацію та задекорувати поверхню косметички:

6. Тепер переходимо до вшивання замка-блискавки. Тут все буде просто якщо запам’ятати правило складання “канапки”:

  • підкладка косметички лицевою стороною догори (у мене немає значення де лицева сторона, бо підкладка в мене однотонна і виглядає з обох сторін однаково, але якщо захочеться підкладку з візернуком, тоді важливо звертати увагу якою стороною її потрібно покласти у канапку);
  • замок-блискавка на край підкладки – собачкою (бігунком) догори! Зверніть увагу, що блискавка не виглядає за межі косметички;
  • накриваємо канапку зовнішньою деталлю косметички – лицем донизу!

На фото схематичне зображення “канапки”:

 

7. Приметати блискавку між двома тканинами (я робила це почергово – спершу приметала до підкладки, а тоді поверх прикріпила основну деталь косметички):

8. Прошити на швейній машинці приметану ділянку. До речі, я не знала, що бувають швейні шпильки, по яких можна шити швейною машинкою – голка до них не ламається! дуже зручно! Вивернути зшиту пів-косметички, повинно вийти ось таке:

9. Щоб пришити блискавку до другої частини, знову користуємось правилом “канапки”:

  • підкладка лицевою стороною догори;
  • блискавка до краю підкладки, собачкою догори. Не забуваємо, що ми вивернули блискавку ще в попередній дії та пам’ятайте, що увесь замок і те що до нього пришито не повинно виступати за лінію підкладки ;
  • накрити основною тканиною лицем донизу.

Оскільки, ми вже маємо пришиту частину косметички до блискавки, то канапка потовщена виходить:

10. Приметати та пришити другу половинку блискавки. Розпрасувати. Ось що повинно вийти:

11.  З’єднати деталі косметички (підкладка до підкладки, зовнішня тканина до зовнішньої тканини), приметати по контуру і зшити бокові частини косметички та нижні (дно). В підкладці дно не зшивати повністю, а залишити місце по середині для вивертання косметички: 

12. Скласти усі чотири кутики швом до шва (боковий шов та нижній шов, приметати та прошити:

13. Через залишений отвір у дні підкладки, вивернути усю косметичку, розправити кутики, а тоді зашити цю ділянку – можна невидимим швом, а можна як я – “лінивим” 

14. При потребі розпрасувати, задекорувати верхню частину косметички швом уперед голка і все – косметичка готова!

дно косметички – у мене вперше, так рівно шви зійшлися 

 

Думала залишу собі косметичку на різноманітні витребеньки, але прийшла моя малеча і конфіскувала… ех, пішла шити ще одну чи що?

В ході роботи були застосовані такі матеріяли:

 (с) Аґрафка ТМ, 2013