МК по шиттю Тільдо-равлика

Одного разу дівчина, яка обожнює мушлі замовила собі морського равлика і ось що з цього вийшло в нас: 

Викрійку равлика можна знайти у книжці Тоні Фінанґер – Друзі Тільди (Crafting Tilda’s Friend)

 

Я користуюся пергаментним папером для випічки для того, щоб перемалювати викрійку з книжки, вирізаю її і використовую багато разів. Можна просто зняти копію з книжки і вирізати викрійку вже по готовій копії, можна перемалювати маркером на поліетиленову цупку плівку (таку як на парник застосовують), вирізати і також користуватися багато разів. Ось сама викрійка (червона лінія) і вирізані 2 деталі:

 

Кожну деталь потрібно вирізати двічі. Беремо Тільдо-тканину для тіла, складаємо її навпіл. Теоретично лицевою стороною всередину, але я не знайшла де лицева сторона, бо ця тканина, на мій погляд, зі всіх сторін однакова :) Прикладаємо викрійку, залишаємо припуск на шви – приблизно 0,5-0.7 см, пришпилюємо шпильками і відмальовуємо по контуру простим олівцем, а тоді вирізаємо з припуском. Те саме робимо з мушлею для равлика: складаємо Тільдо-тканину навпіл лицевою стороною в середину, пришпилюємо викрійку мушлі, відмальовуємо і вирізаємо з припуском:

 

Зшиваємо деталі до купи. Можна шити вручну чи за допомогою швейної машинки. У тілі равлика згори, де буде кріпитися його хатка-мушелька , залишаємо не зашиту частину на 3-5 см для того, щоб вивернути виріб:

 

Тепер необхідно вивернути деталі на лицеву сторону, але перед тим потрібно зробити надсічки по припуску до контура тіла. Особливо їх важливо робити в місцях, де згини, заокруглення чи звуження у викрійці. Так я надсікаю скрізь навколо мордочки равлика і його хвоста, а також з обох сторін, де закручується мушля. На жаль, я не мала макро-об’єктива при собі і не змогла зробити якісно знимки тих насічок, але уявити собі можна:

 

Важливо при тому не надрізати шов, яким ми зшивали деталі до купи. Густина насічок може бути довільна, в місцях вушок я надсікаю густіше, щоб вони гарно вивернулись. Коли вивертаємо деталі на лицеву сторону, то можна застосовувати дерев’яну паличку, чи другу сторону простого олівця. Але неперестарайтеся, щоб бува непошкодити майбутнього равлика :)

 

Тепер наповнюємо нашого равлика будь-яким наповнювачем. Я використовувала  холофайбер. Коли починаєте наповнювати мушлю, то важливо спочатку добре набити сам хвостик мушлі. Для цього теж помічним стане чи олівець (зворотня сторона), чи дерев’яна паличка, чи навіть тупі ножички (але обережно з ними працюйте, щоб не порвати тканину). Потім поступово наповнюємо усю мушельку і наповнюємо її дуже туго, не шкодуємо наповнювача! Так само тіло равлика набиваємо дуже туго, добре напихаємо у вушка, хвостик, щоб равлик був пружним:

 

Зашиваємо отвір у тілі равлика – можна потаємним швом, а можна звичайним, бо згори буде кріпитися його хатка і того шва видно не буде:

 

Кріпимо мушлю на тіло равлика: шпильками прикріплюємо до тіла і загинаємо край до середини. Важливо звернути увагу, щоб шов у мушлі співпадав зі швом на тілі равлика

 

Вибираємо нитку в колір мушлі і потаємним швом пришиваємо її до тіла, по дорозі витягуємо шпильки, щоб не поколотися :)

 

Тепер залишилось обрати, в яку сторону наш равлик дивиться (права, ліва – інколи це питання вирішується просто – яка сторона акуратніша :)) і задекорувати його. Я використала натуральне Тільда-мереживо і дерев’яні Тільдо-ґудзички мушельки:

 

 

Чомусь дуже подобається мені шити дівчаток-равликів і обов’язково їм на вушко якийсь дівчачий атрибут – чи то квіточка, чи бантик, чи просто ґудзичок. Залишилось нашому равлику намалювати (або вишити) оченята і зробити їй сором’язливий рум’янець :) Я користуюся спеціальним Тільдо-набором для малювання обличчя лялькам – він містить чорну акрилову фарбу, інструменти і штемпельну подушечку для рум’ян. Хоча оченята можна вишити чорною ниткою за допомогою французьких вузликів, а щічки зробити за допомогою кольорового олівця чи своїх рум’ян:

 

Ось яка красуня вийшла для дівчини Мар’янки:

 

Ця кралечка дуже пасує до Морського Тільдо-янгола:

 

 

Для шиття цього равлика я використала:

 


 

 


(с) Аґрафка ТМ, 2011