МК “Обкладинка-метрика на фотоальбом”

Мабуть, кожна вишивальниця погодиться, що найкращим подарунком для новоспеченої матусі буде власноруч вишита картина з метричними даними її немовляти. Якщо ви вирішили подарувати подрузі такий подарунок чи навіть самостійно вишити для своєї малечі метрику, то найперше необхідно обрати дизайн метрики. Практично кожен виробник у цій галузі має кілька тематичних наборів – залишається обрати саме той, який найбільше до вподоби вам.

Комусь подобаються пастельні тони і нейтральні сюжети, а хтось бажає обрати яскраві барви та кумедні малюнки. Підбирайте дизайн так, аби не лише вам було приємно вишивати, але й власникам майбутнього подарунку ця пам’ятка на роки залишала теплі та приємні спогади про таку важливу подію у їхньому житті.

Аґрафка пропонує свіжі дизайни метрик із колекціїHuggles 2012р. відомої англійської фірми Bothy Threads. Їхні набори комплектуються якісними тканинами Zweigart та щедрою кількістю муліне Madeira. Унікальність цих наборів полягає в тому, що вони так би мовити унісекс. Традиційно вважається, що блакитний колір – це для хлопчика, а рожевий для дівчинки. Тому деякі дизайни апріорі дівчачі чи навпаки хлопчачі :) , а Bothy Threads вирішила цю проблему дуже легко: кожен їхній набір комплектується нитками рожевого і блакитного відтінків, а також містить по 2 схеми-інструкції з ключами для girl (дівчинки) і boy (хлопчика), тому купуючи такий набір його завжди можна застосувати для будь-якої статі малечі :) 

      

Отже, дизайн обрано, з кольором визначились (нехай живе УЗД! ;)), картинку відшито, тоді залишається ще один складний вибір – оформлення метрики! З власного досвіду знаю, як то важко буває підібрати вдале оформлення до картини, яка прикрашатиме власну оселю, а прийняти однозначне рішення щодо оформлення подарунку практично неможливо – завжди будуть сумніви, а чи сподобається? а чи підійде? і тп.

Хоча в мене зажди виникає питання, чи прикрашатиме дитяча метрика підліткову кімнату? (через 10-15 років? а що казати й далі?) Насправді такі метрики потішають серце батьків, але це теж не гарантія, що така картина буде висіти вічно на стіні, до поки живуть батьки, бо зарамлену роботу шкода тримати на/за/під шафою/ліжком. 

От і виникли практичні ідеї:

  •  Пришити метрику на обкладинку до фотоальбому – фотоальбом не викинуть, та й метричні дані одразу нагадуватимуть про таку солодку подію, коли переглядатимуть дитячі роки!
  •  Пошити торбинку для зберігання найдорожчих речей про малюка  – перші речі з виписки, улюблену іграшку, метричні бірки з пологового, щоденник вагітної чи першого року життя і всяке-різне, кому що тільки спаде на думку (волоссячко, молочні зубчики… о-йо-йой:)).

Тому хочемо поділитися як швидко та легко пошити таку обкладинку, особливо якщо в шитті ви не дуже кумекаєте (як я :)):

Нам необхідно мати:

Для великого альбому дуже зручним буде відріз оригінальної Тільдо-тканини 50х70см. Складаємо тканину навпіл (50х35см) і прикладаємо до альбому – висота його повинна  лягти на сторону в 50см. Залишаємо приблизно по 3-4см з кожної сторони і зайве (в мене десь 10см вийшло) обрізаємо. Отримуємо відріз приблизно 40х70см.Тепер підгинаємо тканину з кожної сторони (там де 40 см):

 

Приміряємо альбом до тканини і по висоті той запас, що ми давали на альбом в 3-4см, загорнути і запрасувати в середину. Залишаємо невеликий запас 3-5мм з кожної сторони (під шов і об’єм палітурки):

І такі ж маніпуляції необхідно провести по ширині альбому. Вкладаємо альбом в середину тканини, добре натягуємо, обгортаємо і без припусків (!) загинаємо тканину до середини, та запрасовуємо:

 Тепер просто прошиваємо з вдох сторін обкладинку (згори і знизу) приблизно на відстані 1-2мм від краю:

Загини на обкладинку вийшли не дуже глибокими, але цілком достатні, щоб добре натягнути тканину і рівно тримати обкладинку на альбомі. Залишається пришити метрику і задекорувати обкладинку. Вирізаємо вишиту метрику потрібного нам розміру і обробляємо краї тканини спеціальним клеєм, який запобігає отороченню тканини. Щоб візерунок не просвічувався через вишивальну тканину, необхідно підкласти тканину або фетр під вишиту картинку. Вирізаємо білий фетр такого ж розміру, як вишита картинка. Складаємо це все разом, прикладаємо на обкладинку і пришиваємо разом з мереживом:

За рахунок того, що ми зробили припуск лише згори та знизу обкладинки для шва, а на бокові загнені деталі не давали припуску, альбом тримається міцно натягненим. Обкладинку завжди можна зняти і попрати, але необхідно передбачити зсідання тканини. Тому рекомендуємо попрати тканину перед застосуванням, щоб в майбутньому уникнути неприємних сюрпризів.

Ось так швидко і просто зробити оригінальний подаруночок разом з Аґрафка!


(с) Аґрафка ТМ, 2012