Мабуть, кожна вишивальниця погодиться, що найкращим подарунком для новоспеченої матусі буде власноруч вишита картина з метричними даними її немовляти. Якщо ви вирішили подарувати подрузі такий подарунок чи навіть самостійно вишити для своєї малечі метрику, то найперше необхідно обрати дизайн метрики. Практично кожен виробник у цій галузі має кілька тематичних наборів – залишається обрати саме той, який найбільше до вподоби вам.
Комусь подобаються пастельні тони і нейтральні сюжети, а хтось бажає обрати яскраві барви та кумедні малюнки. Підбирайте дизайн так, аби не лише вам було приємно вишивати, але й власникам майбутнього подарунку ця пам’ятка на роки залишала теплі та приємні спогади про таку важливу подію у їхньому житті.
Аґрафка пропонує свіжі дизайни метрик із колекції “Huggles“ 2012р. відомої англійської фірми Bothy Threads. Їхні набори комплектуються якісними тканинами Zweigart та щедрою кількістю муліне Madeira. Унікальність цих наборів полягає в тому, що вони так би мовити унісекс. Традиційно вважається, що блакитний колір – це для хлопчика, а рожевий для дівчинки. Тому деякі дизайни апріорі дівчачі чи навпаки хлопчачі :) , а Bothy Threads вирішила цю проблему дуже легко: кожен їхній набір комплектується нитками рожевого і блакитного відтінків, а також містить по 2 схеми-інструкції з ключами для girl (дівчинки) і boy (хлопчика), тому купуючи такий набір його завжди можна застосувати для будь-якої статі малечі :)
Отже, дизайн обрано, з кольором визначились (нехай живе УЗД! ;)), картинку відшито, тоді залишається ще один складний вибір – оформлення метрики! З власного досвіду знаю, як то важко буває підібрати вдале оформлення до картини, яка прикрашатиме власну оселю, а прийняти однозначне рішення щодо оформлення подарунку практично неможливо – завжди будуть сумніви, а чи сподобається? а чи підійде? і тп.
Хоча в мене зажди виникає питання, чи прикрашатиме дитяча метрика підліткову кімнату? (через 10-15 років? а що казати й далі?) Насправді такі метрики потішають серце батьків, але це теж не гарантія, що така картина буде висіти вічно на стіні, до поки живуть батьки, бо зарамлену роботу шкода тримати на/за/під шафою/ліжком.
От і виникли практичні ідеї:
- Пришити метрику на обкладинку до фотоальбому – фотоальбом не викинуть, та й метричні дані одразу нагадуватимуть про таку солодку подію, коли переглядатимуть дитячі роки!
- Пошити торбинку для зберігання найдорожчих речей про малюка – перші речі з виписки, улюблену іграшку, метричні бірки з пологового, щоденник вагітної чи першого року життя і всяке-різне, кому що тільки спаде на думку (волоссячко, молочні зубчики… о-йо-йой:)).
Тому хочемо поділитися як швидко та легко пошити таку обкладинку, особливо якщо в шитті ви не дуже кумекаєте (як я :)):
Нам необхідно мати:
- фотоальбом (я люблю великі формати, 30х30)
- Тканину для обкладинки, у мене використана Тільдо тканина.
- вишита метрика.
- фетр білого кольору
- клей для роботи з тканиною, щоб тканина не торочилась.
- мереживо або інший декор
- швейна машинка
Для великого альбому дуже зручним буде відріз оригінальної Тільдо-тканини 50х70см. Складаємо тканину навпіл (50х35см) і прикладаємо до альбому – висота його повинна лягти на сторону в 50см. Залишаємо приблизно по 3-4см з кожної сторони і зайве (в мене десь 10см вийшло) обрізаємо. Отримуємо відріз приблизно 40х70см.Тепер підгинаємо тканину з кожної сторони (там де 40 см):
Приміряємо альбом до тканини і по висоті той запас, що ми давали на альбом в 3-4см, загорнути і запрасувати в середину. Залишаємо невеликий запас 3-5мм з кожної сторони (під шов і об’єм палітурки):
І такі ж маніпуляції необхідно провести по ширині альбому. Вкладаємо альбом в середину тканини, добре натягуємо, обгортаємо і без припусків (!) загинаємо тканину до середини, та запрасовуємо:
Тепер просто прошиваємо з вдох сторін обкладинку (згори і знизу) приблизно на відстані 1-2мм від краю:
Загини на обкладинку вийшли не дуже глибокими, але цілком достатні, щоб добре натягнути тканину і рівно тримати обкладинку на альбомі. Залишається пришити метрику і задекорувати обкладинку. Вирізаємо вишиту метрику потрібного нам розміру і обробляємо краї тканини спеціальним клеєм, який запобігає отороченню тканини. Щоб візерунок не просвічувався через вишивальну тканину, необхідно підкласти тканину або фетр під вишиту картинку. Вирізаємо білий фетр такого ж розміру, як вишита картинка. Складаємо це все разом, прикладаємо на обкладинку і пришиваємо разом з мереживом:
За рахунок того, що ми зробили припуск лише згори та знизу обкладинки для шва, а на бокові загнені деталі не давали припуску, альбом тримається міцно натягненим. Обкладинку завжди можна зняти і попрати, але необхідно передбачити зсідання тканини. Тому рекомендуємо попрати тканину перед застосуванням, щоб в майбутньому уникнути неприємних сюрпризів.
Ось так швидко і просто зробити оригінальний подаруночок разом з Аґрафка!
(с) Аґрафка ТМ, 2012