МК: новорічні кулі в японському стилі

Ви напевно вже зустрічали такого плану кульки? Вони схожі ніби на тканинні орігамі, правда ж? Насправді тут застосовується одна з японських технік (кінусайга), яка не є важкою і абсолютно під силу кожному, навіть діткам.  

Аґрафка протягом цього року вже провела кілька корпоративних майстер-класів у Львові, і фаворитом серед різноманітних МК – є виготовлення ось таких новорічних кульок з тканини. Після МК стільки бажаючих придбати “заготовки”, щоб дома з дітками, друзями чи самостійно виготовити ще кілька кульок для новорічного декору, що ми вирішили зробити кілька готових наборів “купи і зроби” таких новорічних куль. Тому з радістю ділимося покроковою інструкцією у нас в блозі, щоб кожен зміг зробити святкову кульку з набору, чи навіть повністю з нуля.

Для роботи необхідно:

кінусайга 1

  • пінопластові кульки (можуть бути будь-якого розміру, в цьому МК наводимо кількість витратних матеріалів для кульки діаметром 8 см)
  • квадратики з тканин для печворку: для пелюсток 8шт 5,5х5,5 см, 16шт 6,5х6,5см, 16шт – 7,5х7,5см. (підбір тканини може бути довільним 3-4 кольори, аби вам пасувала композиція) + невеличкий клаптик тканини для підкладки (до 5,5см).
  • кравецькі шпильки з плоскою шапочкою – приблизно 100-160шт (залежно, як економно використовувати їх) – продаються в магазинах швейної галантереї.
  • Тасьма, шнурок чи стрічка (від 30см до… в залежності наскільки пухнастий бант плануєте робити)
  • ножиці, простий олівець

Хід роботи:

1) потрібно знайти серединку і відмітити її для себе шпилькою. Як правило, на кульках є видимий “шов”, який якраз і проходить по середині кульки. Будь-яка точка на цій лінії і буде точним центром кульки.

кінусайга 2

2) наступний крок не обов’язковий – ми робимо підкладку під тканини, щоб ніде не просвічувалась кулька, але кілька разів попрактикуватися і вже клаптики тканин будуть кріпиться без єдиного зазору. В серединку невеличкого клаптика тканини (це окремий клаптик, який не входить в кількість основних “пелюстків”) проколоти шпильку і прикріпити до центру кульки.

кінусайга 2-2

3) принцип кріплення усіх пелюстків однаковий. Спершу кріпимо найменші квадрати з тканин і тоді переходимо до більших розмірів. Кожен квадратик з тканини потрібно зігнути навпіл і “запрасувати” пальцями – залишиться видимий згин тканини, повторити ще раз – загнути до розміру маленького квадратика – отримуємо хрестоподібний слід від згину.

кінусайга 3

4) в центр ліній згину зі звороту (!) вколюємо шпильку і намагаємося точно потрапити в центр нашої кульки (якщо там є шпилька, то одразу поруч, а шпильку із підкладки потім дістаємо). Квадратики 5,5см.

кінусайга 4

5) формуємо пелюстку. Згинаємо тканину навпіл – виходить прямокутник, в якому верхній шар тканини заховає шпильку, якою ця тканинка кріпиться до кулі. Тоді робимо трикутник з вершиною в прикріпленому місці. Фіксуємо однією чи двома шпильками зігнуті в трикутнику сторони.

кінусайга 5

6) наступну пелюстку (повторюємо дії 3, 4, 5) прикріплюємо навпроти першої пелюстки і пильнуємо, щоб було сформовано рівну лінію із зігнутих сторін в трикутничках.

кінусайга 6

7) аналогічно кріпимо ще дві пелюстки – перший ряд пелюсток готовий. Можемо легенько понатягувати тканину і зафіксувати краї шпильками. Якщо тканина-підкладка морщиться і не лягає гарно по кулі, то розправте її руками, потягніть куди треба таким чином, щоб сховались недоліки.

кінусайга 7

8) за тим принципом кріпимо наступний ряд тканин (бажано взяти іншого кольору, розмір сторони квадрата 6,5см ). Від центру першого ряду пелюсток відступаємо приблизно 1см і в центрах (утворених візуально лініях) пришпилюємо наступний ряд пелюсток.

кінусайга 8

9) третій ряд пелюсток (квадратики 6,5см). Їх пришпилюємо на 1,5-2см від центру першого шару тканин, в  проміжках між пелюстками другого шару – виходить ніби в шахматному порядку. Головне дотримуватись однакової відстані від центру.

кінусайга 9

10) четвертий та п’ятий ряди пелюсток кріпляться на другий та третій ряд, а точніше з відступом в 1см (квадратики 7,5см). Одна сторона готова.

кінусайга 10

11) необхідно знайти центр з другої сторони, відмітити його шпилькою та повторити усі кріплення пелюстків по аналогії, як ми щойно робили.

кінусайга 11

12) тепер декоруємо бокові сторони: будь-якою стрічкою, тасьмою чи мереживом щільно обтягуємо бокову сторону нашої кулі, за допомогою шпильки кріпимо згори мереживо до кульки, а також робимо підвіску чи бант. Все! Куля готова!

кінусайга 12

кінусайга 13

Спробуйте, це зовсім не важко і досить цікаво! Крім того можна добре побавитись з розташуванням тканин по кольорах і можуть вийти різноманітні взори, навіть схожі на сніжинки. На одній з фірм під час МК, працівники з однієї сторони кулі пропустили перший шар пелюсток і розмістили там свої побажання, написані маркером по тканині! І усіма своїми кульками прикрасили фірмову новорічну ялинку! Дуже файно вийшло :)

кінусайга 14

Для замовлення корпоративних МК завертайтесь за тел: +38067 3408060

Гарного вам приготування до свят!


(с) Аґрафка, 2014