МК: блокнот в м’якій обкладинці (softbook)

Блокнотів забагато не буває – про це знає кожен блокното-залежний. І кожен такий “залежний” скаже, що оригінальні блокноти чи записники ручної роботи – це найбільше щастя блокнотомана. Тож сьогодні в Аґрафці покроковий опис: як власноруч пошити софтбук. Ви ще не пробували їх шити? Тоді ми йдемо до вас :)))

Цю статтю підготувала Катя Кінаш, яка, так би мовити, зуби з’їла на цих софтбуках, а ми лише можемо з гордістю сказати, що колись саме на майстер-класі в студії Аґрафка Катруся навчилась їх шити. Тож ми дуже раді, що наші студенти знаходять застосування здобутим знанням в житті і можемо сміло рекомендувати її роботи, якщо ви шукаєте унікальний подаруночок.

Для роботи необхідно:

софтбук мастер класс 01

1) Шити будемо софтбук А6 розміру. Тож для роботи нам необхідно:

 Шиємо обкладинку:

2) Вирізаємо два прямокутники розміром 45*24, один прямокутник для зовнішньої сторони обкладинки, інший – для підкладки (внутрішня сторона обкладинки). Вирізаємо трошки менший прямокутник з дубляжу для тканини – 43*22. Варто звернути увагу на тканину, з якої плануєте шити блокнот, якщо вона достатньо цупка, то можна не проклеювати її дубляжем. Дубляж ми використовуємо для того, аби тканина тримала форму.

3) Пропрасовуємо обидва відрізи тканини. Беремо дубляж, блискучою стороною прикладаємо до звороту тканини, яку обрано для обкладинки і проклеюємо гарячою праскою без пари так, щоб він з обкладинкою добре схопилися.

4) Сколюємо шпильками обидва відрізи тканини лицевою стороною всередину.

софтбук мастер класс 02-03-04

5) Прошиваємо тканину по контуру дубляжу, залишаючи отвір для вивертання. Обов’язково на початку і в кінці прострочування закріплюємо нитку, за допомогою реверсного режиму.

6) Обрізаємо зайву тканину, залишивши приблизно 3-4 мм від шва.

7) У місці, де ми залишили отвір, залишаємо трохи більше тканини для того, аби нам було зручніше зшивати. Тканина може осипатися (в залежності від типу) тому завжди треба враховувати і цю властивість, при залишанні припусків.

8) На відрізку, який ми залишили для отвору, прокладаємо великими стібками наметений шов.

софтбук мастер клас 05-06-07-08

9) Припуски на шви вздовж отвору для вивертання треба загнути на деталь і добре пропрасувати. Нанесіть розмітку ручного шва на двох половинках обкладинки. Важливо наносити розмітку точно на лініях згину. Витягніть нитку з наметеного шва вздовж отвору для вивертання.

10) Акуратно виверніть деталь. Кути добре вивертати із застосуванням палички з тупим кінцем.Зшийте отвір невидимим швом чітко по намальованих лініях.

софтбук как сшить 09-10

Робимо блок:

11) Поділіть папір на 5 рівних стосиків, в нашому випадку по 10 шт.

12) За допомогою кутового дірокола заокругліть кутики аркушів. Важливо: щоб кути виходили однаково заокруглені, то потрібно щоб в аркушах був прямий кут (це якщо ви самі розрізали їх навпіл).

13) Кожен стосик складіть навпіл.

14) На згині відміряйте з обох сторін по 3 см і позначте це місце.

софтбук мастер-класс 11-12-13-14

15) Між двома відмітками залишиться 15 см, розділіть їх на три рівні частини (по 5см)  і отримайте загально 4 позначки на згині. Перенесіть ці позначки на чотири інші стосики. Зробіть надпилення по всіх відмітках, я використовую звичайну пилочку для нігтів. Проколіть шилом або циганською голкою дірки в припиляних місцях.

софтбук схема пришивания блоков 16-17

16) Тепер можна приступати і до прошивання. Шви в нас зовнішні і видимі, тому важливо все робити акуратно. Складаємо нитку навпіл (треба взяти приблизно 1,5 м) і петелькою пропихаємо у вушко голки. Прикладаємо перший блок до обкладинки скраєчку і намічаємо приблизно точки, в яких треба прошити. Пропихаємо голку в нижню частину блоку і прошиваємо відповідно до схеми (цю схему, ще на перший МК підготувала Саша Воронкіна, а ми й досі користуємось нею ;) ).

софтбук своими руками 18

18) Щоб закріпити нитку в кінці прошивання, на місці, в якому зупинилися, зав’язуємо гудз і пропихаємо голку в ту саму дірку, витягуємо голку за кілька см і обрізаємо.

софтбук сделать своими руками 19

19) Далі робимо застібку. В нашому випадку ми встановлюємо люверс, до якого кріпимо декоративний шнурок і чіпляємо підвіску. Замість люверса можна використати якийсь декоративний цвяшок чи ґудзик, тільки в такому випадку варто прикріпляти такі елементи ще до того як ми зшиваємо деталі на машинці.

софтбук МК 20

 

Ось і все! Софтбук м’якенький і пухкенький готовий! В таких записниках дуже приємно занотовувати свої думки, творчі ідеї чи просто конспектувати події з свого життя.

Бажаємо вам гарних творчих ідей і плідних рукодільних вечорів!


(с) Аґрафка, 2014

 • оо, я давно вже задивляюся на ті софтбуки, вони в Каті красивезні!
  Катю, дякую за такий детальний опис! дивлячись на нього, думаю собі – а може то спробувати? :)

  • Kateryna Kinash

   Робити і не сумніватися!)

   • та, після такого МК соромно не зробити :)