МК аплікація з тканини із застосуванням машинки Sizzix

Коли вперше на виставці побачила реліз цього ножа, то вже тоді знала, що як тільки його отримаю, то обов’язково з його допомогою зроблю аплікації для кухонного текстилю. Пропоную вашій увазі покроковий майстер-клас по виготовленню дуже простої, але надзвичайно симпатичої аплікації з тканини, як оздоби для столових серветок.

У мене тканини підібрані в тон моєї кухні – натуральні, пастельні кольори, але для цього дизайну чудово підійдуть і більш яскраві кольори.

Матеріали й інструменти підібрані, починаємо творити:

Припрасувати флізелін зі звороту кожної тканини. Порізати тканинні смужки на прямокутники розміром, приблизно 13х15см, щоб вони повністю закривали ніж-грушку.

Вирізати з прямокутників усі деталі грушки. До речі, цей ніж із серії Bigz Die дозволяє зробити одночасне вирізання декількох шарів тканини, а це в свою чергу суттєво зекономить час! Для серединок грушки я вирізала окремо тканину, щоб не псути увесь клаптик

Ось так я собі поскладала грушки лише з 2х видів тканин – мені сподобалось, але заплановано в мене було використати три тканини, тому це ще не фінальна версія моїх грушок:

 

Ви напевно зауважили, що на грушках (це добре видно на світлих) є контур – цей контур утворюється від ножа, який занурений глибше в основу і тому не прорізає тканину, а робить свого роду контур чи біговку. Я обрізала вручну по цьому контуру деякі грушки (на фото я поклала приклад вирізаного елементу з кардстоку, щоб добре було видно біговку):

Тоді обробляємо усі-усі краї кожної детальки грушки клеєм  Fray Stop і лише коли підсохне клей, складаємо грушки:

Можна приметати чи прикріпити спеціальними швейними шпильками детальки грушки одна до одної, щоб при шитті вони не розповзлися, але я, через велику лінь, просто  легенько прикріпила детальки одна до одної клеєм Паско. Налаштуйте свою швейну машинку на зиґзаґоподібний шов, виставте необхідний крок шва (в мене на Brothers це крок 1,0, а ширина стібка 2,0). Починаємо прошивати по контуру спершу серединки, а тоді наступний шар тканини:

 

Перш ніж пришити аплікацію до серветки необхідно заховати усі ниточки, найкраще вивести їх на зворотню сторону аплікації. Я ніколи не знала, як це правильно робити, але на одному з майстер-класів, що проводила Аґрафка, я навчилась цьому – достатньо зі звороту легенько потягнути ниточку і вона за собою потягне лицеву нитку, а точніше з’явиться її петелька, тоді вже легенько підчепити голкою петельку і перетягнути нитку на зворотню сторону. Зав’язати вузлики і обрізати довгі хвостики.

Прикласти аплікацію до серветки, приметати, щоб під час шиття не змістилася грушка і пришити її зиґзаґоподібним швом до основи. так само пришити листочок біля грушки.

З допомогою клею Pasco приклеїти зернята та деталі листочка, розпрасувати готовий виріб:

 

Я вважаю, що зі звороту не потрібно ховати аплікацію, бо шов виходить досить акуратним, але хвостики ниток потрібно заховати в шов:

 

Вийшли ось такі в мене поєднання грушок – світлі і темні:

 

Всього я зробила 4ри серветки і ще планую доробити доріжку на стіл. А одну грушку я просто пришила на льон звичайним швом і віддала в рамарню оформити її як картинку. Можна ще такі аплцікації пришити і на інший кухонний текстиль, але для моєї кухні це вже буде забагато. 

Як бачите, ідей застосування багато, а спосіб виконання зовсім не важкий, проте результат дуже потішатиме вас щоразу коли ви сідатимете до обіднього столу!

В роботі використано:(с) Аґрафка ТМ, 2012