Майстер-клас: як пошити Тільдо-Санту. Частина #1

Підготовка до Новорічних свят триває повним ходом? А свого Миколайчика чи Діда Мороза до ялинки ви пошили вже? Сьогодні у нас стартує серія з 2-х частин про пошиття ляльки Санта Клауса, за мотивами Тоне Фінангер  в стилі її ляльок Тільда. І хоч це іноземний для нас герой – Санта, та все ж одягнути його можна як нашого рідного Миколая, чи Новорічного Діда Мороза, а принцип пошиття залишиться однаковісіньким!

Сьогоднішній покроковий опис пошиття Санта Клауса підготувала Катя з k.d.workshop – направду дуже гарно даються їй усі ці Тільди! Майстер-клас досить об’ємний та інформативний і містить багато фотографій, тож ми вирішили поділити його на дві частини: 1) пошиємо Санту (тіло), 2) пошиємо одяг для Санти. Тож, якщо ви наважитесь шити Санту за цим МК, якраз буде зручно у пошуку необхідної інформації.

Отже, спершу пошиємо тіло для ляльки – Тільдо-Санти:

1) Для роботи необхідні такі матеріали:

майстер клас як пошити ляльку Санта 01

2) Відмальовуємо викрійку з книжки «Tilda’s Christmas Ideas», вирізаємо її та приколюємо викрійку до складеної навпіл тканини (обличчя до обличчя)

майстер клас як пошити ляльку Санта 02

3) Переносимо викрійку на тканину за допомогою олівця ( чи зникаючого маркера).

майстер клас як пошити ляльку Санта 03

4) Приколюємо до голови тканинку для шапочки, обличчям до обличчя тканини для тіла

майстер клас як пошити ляльку Санта 04

Тут важливо вирізати два шматки тканини з однаковим розміщенням по дольовій, в мене через економію тканини одна частина по косій і тому в кінцевому результаті шапочка трохи хилиться в одну сторону.

5, 6) Пришиваємо по прямій. Спершу один шматок, потім інший. Для того аби правильно пришити, приколіть булавками по місцю, де має проходити шов, відігніть тканину і приміряйте ще раз викрійку з шапкою.

майстер клас як пошити ляльку Санта 05

майстер клас як пошити ляльку Санта 06

7) Далі наше завдання полягає в тому, щоб зшити акуратно дві половинки тіла. Так, як в нас є шов на вирізаних частинах, нам потрібно сколоти дві деталі, проколовши шов. Це дасть змогу нашій шапочці не зміститися по швах. Після всіх маневрів зі швом – прострочуємо все тільце, не забуваючи його теж сколоти для певності.

майстер клас як пошити ляльку Санта 07

8) Акуратно вирізаємо тіло, залишивши припуски в 4-5 мм. В ідеалі це треба робити ножичками – зубчиками, але якщо такі відсутні у вашій колекції – можете зробити, як я –  просто понадрізати тканинку перпендикулярно до шва в місцях згинів і опуклостей, щоб шов гарно вивернувся та тримав форму.

майстер клас як пошити ляльку Санта 08

9) За подібним сценарієм робимо ручки та ніжки: складаємо тканину обличчям до обличчя , відмальовуємо викрійку ніжок та ручок, прошиваємо на машинці, вирізаємо та робимо надсічки для зручного вивертання.

майстер клас тільдо санта клаус 09

Зверніть увагу, що руки та ноги в Санти шиються з різних тканин!

10) Вивертаємо усі деталі і розгладжуємо їх пальцями.

майстер клас тільдо санта клаус 10

11, 12) Наповнюємо ноги, руки і тіло наповнювачем. Холофайбер треба брати маленькими кількостями, аби все розподілилось рівномірно.

майстер клас тільдо санта клаус 11

Для того, щоб голова тримала форму ми наповнюємо її частинами, коли частина наповнена до потрібної нам товщини ми проколюємо її булавками по колу – це дасть змогу не опуститися холофайберу, який ми вже використали, і наповнювати нижню частину спокійно. Повторюємо стільки разів, скільки відчуваємо потребу.

майстер клас тільдо санта клаус 12

13) Шпильки витягуємо лише коли вже зашиємо низ тіла. Важливо також слідкувати за кількістю булавок, якщо шиєте іграшку для дитинки, щоб одна якась ненароком не загубилася в ляльці.

майстер клас тільдо санта клаус 13

14, 15) Пришиваємо ніжки-ручки

майстер клас тільдо санта клаус 14

Ноги я вирівнюю по відношенню до тіла і проколюю голкою навстіж, це не дає змоги ніжкам зміститися. Потім приколюємо ніжки до тіла і пришиваємо. Можна спершу приметати і вже потім пришивати.

майстер клас тільдо санта клаус 15

Ручки приколюємо до тіла шпильками і пришиваємо їх потаємним швом.

16) Ну, що ж, тіло Санта Клауса вже готове

майстер клас тільдо санта клаус 16

А завтра будемо шити одяг нашому зимовому гостю!

До зустрічі!


(с) Аґрафка, 2014