Майстер-клас: як пошити Тільдо-кита (кашалота)?

Тоні Фіннангер, автор відомої ляльки Тільда, має очевидні сентименти до морської тематики, адже в кожній її новій колекції так чи інакше є певні елементи декору присвячені її улюбленому Океану. Дуже милим виглядають власноруч пошиті морські коники, зірки та мушлі в поєднанні з тканинами в прованському стилі. Такі мініатюрні декоративні іграшки чудово доповнюють інтер’єр. Аґрафка пропонує покроковий опис, в якому детально описано як пошити кита чи кашалота за викрійкою з Тільдо-книжки

Як пошити кита?

Для пошиття морського кита нам необхідна тканинка, наповнювач і декор. Ділимося майстер-класом, хоча  там все просто: розкроїти, зшити, вивернути, наповнити і та-дам.

1. Скопіюйте викрійку кита потрібного розміру (а їх там три) з книги Tilda’s Seaside Ideas.  До відрізу тканини прикладіть викрійку, трошки відступивши від країв, прикладіть і обведіть по контуру олівцем, зникаючим маркером або ін.

2. Складіть відріз навпіл лицьовою поверхнею тканини до середини. Деталі не вирізайте,- набагато зручніше зшивати дрібні деталі не вирізаними. Ніщо не вистрибує, не зміщується, не зжовується під голкою швейної машинки.

масйтер клас тільда кашалот

3. Сколіть деталі шпильками. Краще використовувати спеціальні швейні шпильки, які, якщо й потрапляють під голку машинки, то легко проковзують і не спричиняють поломки ні машинки, ні голки, ні самої шпильки. Повірте, це збереже вам не тільки час, але й ваші нерви :)

4. Зшийте деталі. Дуже важливо прокладати шов точно по малюнку. Бажано вибирати не надто великі стібки (приблизно до 2 мм). Короткі стібки допомагають акуратніше проходити зігнуті лінії та й сам шов виглядає акуратніше, коли деталь наповнена.  Залиште отвір для вивертання. На початку і в кінці шва закріпіть нитку (про це згадувалось в попередньому МК). Отвір для вивертання найкраще залишати на найбільш прямому відрізку, який не знаходиться на видному місці. Я залишила отвір в нижній частині біля хвоста.

майстер клас тільда кашалот 5

5. Великими стібками зробіть наметаний шов на відрізку, який Ви залишили для вивертання. Прошийте точно по контуру. Дуже важко в кінці ідеально зшити деталь, наступний спосіб допоможе впоратися з цією проблемою.

майстер клас тільда кашалот 6

6) Виріжте кита ножицями-зигзаг близько до краю, якщо у вас немає таких ножиць – виріжте простими ножицями і просто зробіть надсічки у найбільш вигнутих місцях, щоб при вивертанні всі шви добре лежали і не морщились.  Увага! Вздовж отвору для вивертання залиште припуск трошки більшої ширини на випадок осипання тканини.

майстер клас тільда кашалот 7

7. Припуски на шви вздовж отвору для вивертання загніть на фігурку і добре пропрасовуйте.

майстер клас тільда кашалот 8

8. Нанесіть розмітку ручного шва на двох половинках фігурки. Важливо наносити розмітку точно на лініях згину і маркером, який зникає на повітрі.

майстер клас тільда кашалот 99. Витягніть нитку з наметаного шва вздовж отвору для вивертання.

майстер клас тільда кашалот 10

10. Виверніть фігурку. Для вивертання важкодоступних місць хвостика використайте паличку. Не вивертайте деталі із застосуванням сили. Якщо якась із деталей важко вивертається, допоможіть собі руками, розімніть місце, на якому утворився корок.

майстер клас тільда кит кашалот 11

11. Лінія ротика, лінії на хвостику і плавничках. Тут є два варіанти прошивання цих ліній (на викрійці позначені пунктирною лінією):

  • Намічаєте собі лінії, прошиваєте їх на машинці і аж тоді набиваєте. В першу чергу слід наповнювати важкодоступні місця (ротик, хвостик) і потім великі форми.
  • Набиваєте іграшку і потім прошиваєте вручну пунктирні лінії з викрійки. Дуже важливо набивати іграшку дрібними шматочками, для рівномірного розподілу холофайберу.

майстер клас тільда кит кашалот 12

12. Наповніть іграшку і починайте зашивати отвір потаємним швом точно по розмітці, яку ми собі намалювали на етапі 8. Добре затягуйте стібки. Зашийте отвір повністю і закріпіть нитку.

майстер клас тільда кит кашалот 13

13. Наповніть плавнички, приколіть булавками до тіла і пришийте потаємним швом. Якщо боїтеся схибити, раджу пришити плавнички наметаним швом і аж тоді братися за потаємний.

Легенько пропрасуйте кита, намалюйте очі, пришийте декор і ву-а-ля – Ваш кит готовий! Вітаю!

тільда кашалот

Таких китів чи кашалотів можна нашити ціле сімейство: татка з мамусею і купку діток! Достатньо викрійку зменшити чи збільшити на копіювальному апараті і кашалотики будуть різних розмірів :)

А цей майстер клас люб’язно підготувала для Аґрафки Катруся з k.d.workshop.


(c) Аґрафка, 2014

  • Виглядає ідеально й надзвичайно майстерно пошите! Дуже дякую за такий цікавий МК. З нетерпінням чекатиму наступного!