Майстер-клас: гірлянда з прапорців

Пошиймо разом гірлянду прапорців? Вони зараз скрізь і всюди. Мода на них зародилась в Англії, там такими гірляндами прикрашені набережні, вулиці, будинки, магазини… По всьому світу гірляндами з прапорців прикрашають дитячі свята, та й не тільки дитячі. А поміж святами гірлянду можна почепити в дитячій кімнаті, що створить особливий настрій і малявці, і мамі, перевірено!

Матеріали та інструменти:

  • Тканина різних кольорів на прапорці. Скільки купувати тканини? Якщо брати три кольори, достатньо буде 15 сантиметрів кожного кольору при ширині тканини 110 см. Якщо хочете цікавіше поєднання, можете взяти більше тканин, чотири або п’ять. Я би радила взяти п’ять тканин по 40 сантиметрів, цього вистачить на гірлянду прапорців (або на дві менші гірлянди) і на дитяче покривалко J
  • Бавовняна стрічка на шнурок (продається в магазинах товарів для шиття), довжина така як довжина гірлянди плюс 50 сантиметрів на зав’язки, або бавовняна бейка. Атласна не дуже гарно виглядатиме. Я використовувала готову бавовняну стрічку. Якщо хочете, можна зробити бейку своїми руками, в інтернеті багато майстер-класів на цю тему.
  • Маркер для тканини (такий що зникає сам або від води) або крейда,
  • Ножиці, праска, швейна машинка

Хід роботи:

1. Міряємо необхідну довжину гірлянди. Вираховуємо кількість прапорців: ділимо довжину гірлянди в сантиметрах на 20. В мене довжина гірлянди буде 300 сантиметрів, відповідно мені потрібно пошити 15 прапорців. До довжини гірлянди додаємо 50 сантиметрів на зав’язки, по 25 з кожного боку.

Перемо та прасуємо тканину перед розкроюванням. Я деколи не хочу чекати, поки тканина висохне, і просто прасую з парою, але такий спосіб не дуже добрий, краще все-таки попрати. Особливо сильно зсідається льон.

Малюємо правильний трикутник зі сторонами по 17 сантиметрів. Хто вже забув, як користуватися транспортиром/циркулем, не біда, роздруковуємо шаблон – викрійка гірлянди.

Вирізаємо шаблон, і малюємо на зворотній стороні тканини трикутники, як на фото нижче. Кількість повинна бути парною, бо ми їх зшиватимемо по двоє. Малювати зручно маркером, що зникає наступного дня (в інтернет-магазині Аґрафка їх досить великий вибір), або звичайним олівцем, нічого страшного. Викроюємо трикутники.

bunting0001

2. Складаємо трикутники по двоє, лицевою стороною до середини. На двох сторонах малюємо лінію по якій будемо строчити, на відстані 0,5 см від краю. Найзручніше малювати з допомогою лінійки для квілтінгу, але можна скористатися звичайною. Сколюємо трикутники булавками.

bunting0002

bunting0003

3. Зшиваємо трикутники по прокладеній лінії. На початку і в кінці строчки закріпляємо нитку: починаємо строчити, робимо чотири стібки, тоді натискаємо важіль на машинці щоб вона строчила назад, знову робимо три стібки (щоб голка не попала за край тканини, тоді буде рівненько) і тоді строчимо вже далі. В точці перетину ліній при опущеній голці піднімаємо лапку, повертаємо тканину, опускаємо лапку і строчимо далі. В кінці строчки дошиваємо практично до кінця, натискаємо важіль на машинці щоб вона строчила назад, робимо три-чотири стібки назад, тоді відпускаємо важіль і дострочуємо до кінця. Обрізаємо нитку. Тепер для кращого вивертання обрізаємо кутик як на фото, 1-2 міліметри від строчки. Будьте уважні, щоб не прорізати строчку!

bunting0004

4. Вивертаємо прапорці. Я скористалась ручкою, яка вже не пише: спочатку тупим кінцем, а тоді гострим вирівнювала кут. Можна скористатись паличкою для суші :) Прасуємо наші прапорці, обрізаємо зайві трикутнички біля строчки, і складаємо прапорці в такому порядку, як будемо їх зшивати. Якщо ви купили бавовняну стрічку, запрасовуємо її також, склавши вдвоє вздовж. Якщо у вас бейка, запрасовувати її не потрібно. На стрічці робимо позначки маркером або крейдою: відмірюємо на зав’язку 25 см, позначаємо, і тоді кожних 20 см позначка – рисочка. Приколюємо прапорці шпильками.

bunting0005

5. Пристрочуємо прапорці. Край стрічки підгортаємо всередину і застрочуємо також.

bunting0006

Ура-ура, наша гірлянда готова! Тепер можемо почепити її в дитячу кімнату, і милуватися нею щодня. Також, можна прикрасити нею балкон чи веранду, спекти пляцок і влаштувати літню вечірку!

New000

Якщо в когось з нас день народження, ми чіпляємо дві гірлянди на кухні, одну звичайну, другу з надписом «вітаємо» J

 

Майстер-клас підготувала Ірина (earlybirdsews) спеціяльно для Аґрафки


(с) Аґрафка, 2014