Майстер клас “Деревце-топіарі”

Топіарі (topiary) – це мистецтво художньої обрізки та надання декоративних форм кронам дерев і чагарників. З давніх давен такі дерева були надзвичайно популярними і були ошатною прикрасою садів та палаців.  

Сьогодні не кожен має змогу зробити біля свого будинку сад і прикрасити його різноманітними формами топіарі, але ми пропонуємо невеликий та дуже простий майстер-клас, як зробити деревце в домашніх умовах та прикрасити свій інтер’єр таким чудовим декором:

Для роботи необхідно:

  • Пінопластикова кулька діаметром 5см.
  • Цупкий папір (прибл. 200 г/м2) декількох кольорів
  • Перлини
  • Гілочка зі справжнього дерева
  • Термо-пістолет та клей
  • Машинка для вирізання та тиснення (в мене Sizzix Big Shot)
  • Ножі для вирізання квітів. Я скористалася ножами від memory box – Scalloped Posie та Small Pinwheel Posie
  • Інструмент для квілінґу, в моєму випадку просто дерев’яна паличка, в якій з однієї сторони я зробила надріз.

Для зручності папір необхідно порізати на смужки (в ширину ножа) і з допомогою машинки вирізати заготовки майбутніх квіточок. На таку кульку необхідно 100-120 квіточок :)

Залишається скрутити заготовки в квіточки. Для цього використовуємо інструмент для квілінґу, або можна скористатися дерев’яною паличкою, в якій заздалегіть зробити розріз з вузької сторони. В розріз палички затиснути тонкий кінчик паперової заготовки та закрутити заготовку довкола палички від одного краю до іншого. Притримуючи руками, зняти скручену заготовку з палички і на широкий паперовий кінчик заготовки дати трошки розігрітого клею та притиснути до нього скручену заготовку. Таким чином формуємо, ніби, дно квіточки. Притримати пару секунд руками, водночас розправляємо квітку і надаємо їй об’єму.

Ось таке квіткове військо вийшло з одного кольору паперу:
Коли уже квіточки усіх необхідних кольорів готові, то починаємо формувати наше деревце. В пінопластикову кульку встромляємо гілку-стовбур посерединці і перевіряємо на міцність. Кулька пошкодиться при основі, але це не страшно, адже ми заклеємо усі дефекти квіточками. Починаючи від стовбура приклеюємо квіточки на розігрітий клей. Квіти підбираємо в хаотичному порядку і приклеюємо щільно одна до одної. Не бійтеся їх пошкодити, вони досить міцні і не втратять форму:
Деякі серединки я прикрасила перлинами (теж на гарячий клей прикріпила) і підібрала горщик, щоб “посадити” деревце. Для фіксації деревця можна використати кусок пінопласту, у нього встромити стовбур і зверху прикрасити декоративним чи натуральним мохом, а можна надійніше закріпити деревце, якщо залити стовбур гіпсом у одноразову посудину, тоді зручно буде змінювати горщики :), в будь-якому випадку теж рекомендую згори прикрасити мохом:
Такі деревця стануть гарною окрасою будь-якого інтер’єру. Хоча не обов’язково з таких квіточок формувати топіарі, можна замість стовбура прикріпити стрічку до кульки  і тоді вийдуть чудові підвісні декоративні кульки з квітів :)

(с) Аґрафка ТМ, 2012