Майстер-клас “Банка-гольничка”

Кожна рукодільниця знає, скільки усіляких підручних матеріалів чи інструментів необхідно мати в роботі і як швидко вони губляться, якщо їх вчасно не впорядкувати. Сьогодні потішимо любителів шиття: покроково опишемо як легко створити стильну гольничку з допомогою відомої банки Мейсона.

Такі банки ми вже робили в Аґрафка-клубі, який відбувається щоп’ятниці (16.00-19.00) в приміщенні нашої студії за адресою: м. Львів, просп. В. Чорновола 45, б. Усі рукодільниці були дуже задоволені!

Для створення такої гольнички необхідно мати спеціальну банку Мейсона (Maison’s Jar) – її особливість полягає в широкому горлечку та спеціальній кришці, яка складається з двох частин. Таку банку можна пошукати та замовити в інтернеті, або ж взяти подібну банку, але тоді трохи інакше прикріпити гольничку.

майстер клас банка гольничка 01Розкладіть перед собою усі найбільш необхідні підручні помічники для шиття: що це може бути? – сантиметрова стріка, маленькі ножички, швейні шпильки, англійські шпильки, голочки, ґудзички, наперсток, ниточки, розпорювач тощо. Саме тепер ви зможете визначитись, який розмір вам необхідний, адже можна замовити баночку і 100мл, і півлітрову чи навіть трилітровий слоїк :)

майстер клас банка гольничка 02Ми визначились, що нам підійде маленька баночка, приблизно на 100 мл. Обираємо тканину для гольнички, відмальовуємо одразу на тканині чи спершу на аркуші цупкого паперу коло діаметром 12,5см, а тоді з допомогою маркеру для тканини переносимо викрійку на тканину і вирізаємо без припусків.

майстер клас банка гольничка 03Ми обрали тканину із колекції Тільда. Також відмальовуємо невеличке коло з цупкого картону по кришці, щоб потім приховати тканину зсередини.

майстер клас банка гольничка 05Беремо звичайну ниточку і прошиваємо по контуру тканинного кола невеличкими стібками

майстер клас банка гольничка 04Стягуємо рівномірно тканину і щільно наповнюємо її холофайбером

майстер клас банка гольничка 06Беремо одну частину кришки (пласке кружальце), вставляємо його в стягнену тканину, притискаємо ним увесь наповнювач і міцно та рівномірно стягуємо тканину навколо основи кришечки. Важливо основу вкласти правильною стороною, щоб потім кришечка закручувалася до банки.

майстер клас банка гольничка 07Вийде подушечка, яку тепер добре вмощуємо в другу частину кришечки, трамбуємо холофайбер, а тоді на зворотню сторону щедро наносимо клею для приклеювання маскувального кола

майстер клас банка гольничка 08Добре притискаємо місце склеювання, щоб клей схопився, а тоді кришечку закрутити до баночки і все – гольничка-органайзер готова!

майстер клас банка гольничка 10Складаємо усі наші аксесуари до баночки і тепер усі необхідні помічники для шиття у нас завжди будуть під рукою і не губитимуться ;)

майстер клас банка гольничка 11

Швейно-творчого Вам натхнення, любі наші!


(с) Аґрафка, 2015