Літаємо та вишиваємо або все про рукоділля в літаку

Плануєте подорож літаком? Неодмінно подбайте про своє дозвілля на борту – адже улюблена справа не лише принесе задоволення від процесу, але й допоможе непомітно скоротати час очікування та польоту. А якщо ви ще й аерофоб, як я, тобто боїтесь літати, тоді улюблене хобі однозначно стане вам у нагоді!

Сьогодні я хочу поділитися з вами своїм багаторічним досвідом польотів разом із моїм улюбленим хобі – вишиванням. Навіть, якщо ви не вмієте чи не любите вишивати, то впевнена, що поради з цієї статті можуть стати у нагоді кожній рукодільниці, яка планує свою подорож літаком.

Почну прямо – я ненавиджу очікування, а тому подорожі літаком для мене завжди нудні, адже приїхати в аеропорт необхідно за кілька годин до відльоту, сама дорога в небі теж займає певний час, і добре, якщо ваш рейс без пересадок… Інакше, очікування значно збільшується, а від того моє терпіння значно зменшується.

Гарна ідея взяти з собою в дорогу книгу, хоча б електронну, читання завжди відволікає і скрочує час очікування. Можна на якомусь гаджеті переглядати заздалегіть підготовлені фільми чи серіали, це теж добре допомагає вбивати час в дорозі, чи просто грати ігри на телефоні, розв’язувати кросворди тощо.

А можна, як я – вишивати. Але не просто вишивати – вишивати і одночасно слухати аудіокнигу чи навіть переглядати одним оком серіал :)) Погодьтеся, для нас рукодільниць, це досить чудовий варіант. В такі моменти відчуваєш себе Юлієм Цезарем, не менше :)))

вишивання в літаку 1

Хоча рукоділля цілком дозволене в літаку, проте з вишиванням на борту є певні обмеження – воно повинно бути безпечним. Згідно міжнародних правил авіаперевезень пасажирів до салону літака не можна брати гостро-ріжучі предмети. Теоретично маленькі ножиці із заокругленими кінчиками лез та до 10см (4дюймів) дозволені, але на практиці ви радше пропустите свій рейс, ніж доведете працівникам контролю, що це дозволено правилами перевезення багажу. Тому забудьте про ножиці, кусачки, щипчики і… голку? Ні, про голку, як раз, не забувайте. Навпаки, візьміть кілька запасних. Так, як не дивно, але вишивальна голка спокійно може пройти огляд і потрапити на борт літака цілком легально (вона входить у список дозволених предметів).

Перші рази, я таки думала, що голки не можна брати з собою у ручну поклажу, а тому я маскувала їх і провозила 1-2 голочки у вишивальному полотні і 2 запасні голочки у гаманці, проте жодного разу ніхто на них не звернув уваги.

вишивання в літаку 2

На початках, коли ввели обмеження щодо ножиць і на практиці їх ніхто не пропускав – я готувала собі в дорогу вишивальний проект, який не надто потребував би моєї уваги до схеми (наприклад, одноманітні повторювані орнаменти, зашивка одним кольором великих ділянок тощо) і готувала відповідні нитки для вишивання. Дома заздалегідь нарізала потрібної довжини пасма муліне, а вже на борту, вишиваючи, залишала хвостики ниточок зі звороту та по приїзді “на землю” обрізала їх звичними ножичками. Хоча під час вишивання, ці кінчики трохи заваджали, бо інколи при вишиванні перетягувались на лицеву сторону і зашивались у полотно, проте на той час це був чи не єдиний вихід із ситуації.

Допоки я не придбала собі кулон для обрізання ниток Clover (бувають в золотому чи срібному кольорі, а також інші виробники мають схожі кулони), який спокійно можна взяти з собою на борт. Наприклад, у гаманці, чи на ланцюжку на шиї, адже ці кулони часто виглядають як прикраса. І тепер у мене не має спеціальних вимог до моїх вишивальних робіт в дорогу – завжди беру з собою останній процес. Тут є один нюанс: кілька років тому вийшли уточнення, щодо заборонених на борту предметів і туди увійшли круглі леза. Такі різаки тепер швидше за все відносяться до тої категорії заборонених предметів, але на практиці саме рукодільні кулони-різаки досить безпечні, ними не можливо порізатись, адже кругле лезо не відкрите, і з пронесенням кулона-різака на борт у мене ніколи не було жодних проблем (у гаманці він швидше нагадує копійку, тож ніхто ніколи не перевіряв мене з ним).

рукоділля в літаку

Ось фото процесу підрізання ниточки – ідеально:

вишивання в літаку 4

А ось перелік того, що я зазвичай беру в дорогу для вишивання (до речі, це стосується не лише подорожей літаком, такий комплект я беру у всі подорожі та відрядження):

  • вишивальний процес (розмічена канва, нитки та схема)
  • ку-снапи 20х20см (я вишиваю лише на снапах, вони зручні у вишиванні і добрі тим, що легенькі та розкладаються, а для літака добре тим, що не мають металевих гострих деталей, через які можуть не пройти контроль)
  • косметичка з вишивальним дрібязком: маркер для канви, про всяк випадок, 2-3 голочки в косметичці і 2 голочки в гаманці, кулон, віск-кондиціонер для ниточок.
  • НЕ в ручну поклажу: в основний багаж я завжди беру свої вишивальні ножиці і запасні голки, щоб по приїзді вишивати як біла людина :))

вишивання в літаку 3

До речі, нещодавно в Аґрафці з’явилися органайзери для ниточок, які в своїй основі також містять лезо (безпечне, ним не поріжешся) для обрізання ниточок, думаю, що їх також можна взяти спокійно на борт та без проблем вишивати.

Можливо, хтось скаже, що це не цілком законно (я про різак) і я таки погоджусь – усі ці суворі правила саме за для нашої з вами безпеки. Проте, як сказала мені одна стюардеса, що спокійний пасажир – спокійний політ, коли побачила як я нервувала при злеті літака і спокійна була при вишиванні, а якісне вишивання (я про обрізання ниточок) – це теж частина спокою пасажира :)).

Насправді бортпровідники ніколи не робили мені зауважень, щодо вишивання на борту, а вишивала я чимало на різних рейсах і їх ніколи не цікавило чим я обрізаю ниточку. Та вишивка реально рятує мене від аерофобії, яка віднедавна розвинулась у мене. Крім того наявність рукоділля при собі, а не в багажі, завжди дає нагоду вбити час зі своїм улюбленим хобі у залах очікування при пересадках чи затримках рейсів, тому моє улюблене хобі завжди зі мною.

Готуючи цю статтю для Аграфки, я думала, які ще види рукоділля можна взяти з собою на борт?

  • Печворкісти можуть взяти з собою гору шестигранників, голочку з ниткою та кулон для обрізання ниточки і увесь політ зшивати свій квілт.

  • Чисто теоретично, не заборонені й спиці для в’язання, проте там є нюанси, щодо їх довжини, а тому рекомендують брати пластикові чи дерев’яні спиці, а також на борт можна взяти гачок і тоді в’язальниці теж зможуть релаксувати у небі (я навіть в дорозі зустрічала таких подруг по розуму :))

  • Найскладніше, мабуть, зі скрапбукерами… хоча їм можна малювати скетчі в дорозі до своїх майбутніх проектів.

З вишивкою в дорозі мені вдається не лише забути про політ та віддатися улюбленому хобі, а ще й послухати аудіокнигу в навушниках, а читання я теж люблю, тож тут, як то кажуть одним пострілом – двох зайців.

Сподіваюся, ця стаття стане корисною для тих, хто збирається у подорож, а якщо у вас є власний досвід, то було б чудово, якби ви поділились ним у коментарях чи прикріпили свої фото!

Бажаю гарних вам подорожей, легких польотів та чудового часу для проведення зі своїм хобі!

Статтю підготувала Уляна з Аґрафки.


(с) Аґрафка, 2016

  • Anna Nazarenko

    Дякую! Дуже цікаво було почитати