Інструмент для фольгування – знахідка для кардмейкера

Нового оберту в мережі набирає вміння каліграфічно виводити букви – в інтернеті є безліч тренувальних листів, порад щодо вибору пера чи чорнила, дискусій про шрифти тощо. Кажуть, що гарно виводити слова та літери може кожен, адже для цього не потрібно мати спеціального таланту, щоденна практика вирішує все! Тож якщо ви вже вмієте гарно писати від руки та любите робити листівки, то хочемо представити вам невеликий відеоогляд спеціального інструменту для фольгування від WeR Memory Keepers – HeatWave Pen. Навіть, якщо ви далеко не каліграф та не кардмейкер, то цей інстурмент може знадобитись і вам, адже кольорове фольгування зараз саме в моді і його можна застосувати до будь-чого!

На полицях Аґрафки з’явилась новинка CHA2016 – інструменту для фольгування від WeR Memory Keepers – HeatWave Pen (стартовий набір). Набір складається з ручки для фольгування, яка працює від 3х пальчикових батарейок АА (Увага! батарейки не входять до набору) та 20 аркушів фольги Heatwave 5ти кольорів, розміру 10,2см х 15,2см кожен.

Те, що інструмент працює від батарейок досить  хороша опція, адже ви не залежні від шнура і нічого не перешкоджає під руками. Принцип роботи дуже простий – в інструменті нагрівається перо (буквально за 2хв) і при застосуванні фольги для гарячого тиснення (спеціальна фольга, яка зі звороту має нанесений термічний клей, тобто звичайна фольга не підійде!) клей приклеює фольгу до матеріалу. Тобто місця, де нагрітим писачком пройтися по фользі, переноситься/приклеюється до матеріалу. Матеріали, до речі, можуть бути будь-які! Від паперу та кальки, до шкіри та дерев’яних поверхонь. Можете самі переконатися у нашому відеоогляді:

З нашого невеликого досвіду роботи з цим інструментом, можемо порадити, що чим краще розігрітий писачок та чим повільніше вести ним по фользі – тим краща якість переведення фольги на поверхню.

Якщо самому вкрай важко гарно та акуратно виводити слова чи літери, то можна скористатися різними ідеями: як от відштампувати зображення на фольгу, а тоді по відштампованому пройтися розігрітим писачком, чи скористатися різними шаблонами-трафаретами. На відео ми застосовували і висічки з паперу, які служили трафаретами і справжніми трафаретами (вони не плавились, між іншим), і металевими ножами – одним словом, тут поле для вашої фантазії.

Також від того як ви тримаєте інструмент залежить товщина лінії фольгування – чим більша поверхня розігрітого писачка дотикається до фольги, тим грубша лінія буде відбиватися. При нахилі інструмента можна зробити лінію досить тонкою та делікатною.

Розігрітий інструмент можна тримати як в горизонтальному так і у вертикальному положенні. Важливо бути обережним під час роботи і не попектись, а тому рекомендують тримати розігірітий писачок в недосяжному від дітей місці! Обов’язково вимикайте інструмент після завершення роботи та закривайте його пластиковим ковпачком для безпечного вистигання.

Де взяти фольгу?

Як ми вже говорили, звичайна побутова фольга, типу кухонна, не підійде – вона не приклеється до поверхні, адже немає нанесеного зі звороту термічного клею. З набору фольга, звісно, швидко закінчиться. Навіть, якщо дуже акуратно використовувати її, адже на листі фольги усю площину можна використовувати для переведення фольги на поверхню, то рано чи пізно доведеться поповнювати запаси, а звичайна фольга тут не підійде!

Перше, її можна дозамовити (We R Memory Keepers) і при цьому обрати який саме колір необхідний вам. Друге, Аграфка навела трохи справки і рекомендує:

1) загуглити по фразі “фольга для гарячого тиснення” і знайти найближчого до вас постачальника та придбати фольгу будь-якого кольору та розміру (рулонами, листами, смужками тощо);

або ж

2) зателефонувати в друкарську фірму вашого міста, яка друкує, наприклад, візитки. Уточнити чи роблять вони фольгування і чи це методом гарячого тиснення (у Львові знайшли кілька таких друкарень). І домовитись щоб купувати у них фольгу, чи навіть домовитись про відходи/залишки фольги. Наприклад, коли фольгують в друкарнях, то в результаті стрічка з фольгою має лише профольговані слова (Вітаємо, Запрошуємо тощо), але уся стрічка має ще досить вільного місця для ручного фольгування. Так, що можна досить недорого збагатити свої листівки чи інші роботи.

Фольгування можна застосувати до будь-яких проектів і реально дуже урізноманітнити свої роботи! Сподіваємося цей огляд був корисним для Вас! Усі свої запитання залишайте внизу чи під відео.

Натхнення Вам!


 

(с) Аґрафка, 2016