Гра: Лист-карта для Миколая!

Напевно усі батьки знають, як важко діткам дається очікування тієї важливої ночі з 18го на 19те грудня, коли під подушечкою чемні дітки знаходять довгоочікувані подаруночки. Ще б пак! Така ніченька буває раз на рік :) Тож щоб “скоротити”  час і щоб Миколайко швидше прийшов, пропонуємо для вас та вашої малечі настільну гру, яка швидко робиться з підручних матеріалів

Традиційно, більшість дітей пишуть лист Миколаю з подякою за все та побажаннями якихось дарунків: і як то чудово, коли дітки в листах не егоїстично випрошують подарунки для себе, а щиро і без зиску турбуються за інших, а навіть більше, ніж за себе. Батьки можуть пишатися такими діточками! Ну, але коли лист вже написано, то якось отак чекаєш, чекаєш… і думається тій дитиночці: ну, коли вже?

Ідея гри: лист-карта для Миколая:

Тож ми придумали таку собі гру: Написати лист до Миколайчика і допомогти йому на карті знайти наш будиночок (квартиру).

дитяча гра до миколая 8

Завдання батьків з дитинкою написати лист, вказати поштову адресу та допомогти Миколаєві знайти цю адресу на карті, долаючи різні перепони на його шляху.

З допомогою кубика для гри, гравець визначає скільки ходів необхідно зробити Миколаю. Але на дорозі є різні пастки і сюрпризи: деякі поля (цифри) помічені синім кольором, інші зеленим. Коли Миколай потрапляє на синє поле, то це означає, що він дізнався про якийсь не дуже гарний вчинок дитинки! Миколай повертається на кілька кроків назад згідно стрілочки, а дитинці треба щиро покаятись і пообіцяти не робити більше таких поганих вчинків (тут, в залежності від віку дитини, можна пропонувати дитині самостійно проаналізувати свої вчинки і подумати, що було не так і чому, а можна меншим підказувати із спонукальними запитаннями). Якщо Миколай потрапляє на зелене поле, то це навпаки: він дізнався про дууже гарний вчинок адресата, тож переміщається по карті вперед, щоб швидше принести подарунки. Ну, і коли Миколай долає усю відстань, то гра закінчується і дитина впевнена, що Миколай і отримав лист, і знає дорогу і неодмінно принесе подарунок малечі!

дитяча гра до миколая 4

Можна міняти трохи правила, додавати поля “Пропустити хід” чи “Додатковий хід”, можна додавати нові поля із завданнями, сюрпризами, перепонами тощо. Все залежить від вашої фантазії, а коли ви ще й вмієте розповідати та вигадувати історії, наповнені різними дрібничками про те, як Миколай йшов через гори і ліси, як йому звірята допомагали сани штовхати, а хитра лиска хотіла виманити чужі подаруночки собі, то будьте впевнені, що дітки ваші від захоплення непам’ятатимуть себе від  щастя. Ця гра дуже швидко набула популярності серед діточок нашого колективу і в ході її експлуатації, щодня дітки самі підказували ідеї для застосування цієї гри, а ми, направду, навіть не мали змоги впіймати процес для кращих фото :) та все ж дещо піймали і ділимось з вами:

Процес створення карти:

Ми зробили карту 30х30 см (1 аркуш скрап-паперу): спеціально обрали такий папір, де ніби-то Миколай (Дід Мороз, Санта Клаус і тп) виїжджає на санях в дорогу – це у нас початкова точка подорожі.

Також на карті потрібно зробити кінцевий пункт призначення: будиночок, квартиру, кімнату чи просто малюка, до якого має добратися Миколайко, тому ми прикріпили спеціальний конвертик з допомогою мотузки, в який можна вкладати різні листи Миколаєві (це зручно у випадку багатодітної сім’ї, усі можуть користуватися однією картою). На конвертик ми прикріпили висічку дверей, яка робиться з допомогою спеціального ножа від Sizzix – це символізує наш квартиру, де живе малеча з батьками. Двері прикрашені новорічним віночком, а в середині (вони відкриваються) можна або вклеїти фото сім’ї або намалювати всіх членів родини, які з нетерпінням чекають подаруночків від Миколая.

дитяча гра до миколая 6

З іншого аркушу паперу ми вирізали круги з цифрами – це будуть наші ходи на карті. Ми обрали від 1 до 19 (символічно 19 грудня – день Св. Миколая), хоча на цьому аркуші є цифри до 31го. Також можна застосувати діроколи та штампи, або  просто від руки написати таку кількість цифр, яку забажаєте – чим більше цифр, тим довша дорога, тим цікавіше грати. Але будьте обережні, адже зовсім маленькі діти не вміють так довго сидіти за однією справою, важливо, щоб вони не знудились, а так дорога на 19 ходів з перескоками найшвидше долається за три ходи :)

дитяча гра до миколая 1

Усі цифри по порядку розмістили на нашій карті та з’єднали чорною лінією для наочності послідовності ходів. Бажано дорогу трішки закрутити, це допоможе нам застосувати різні трюки в грі  – розмалювати деякі поля кольорами, які означатимуть переміщення вперед чи назад і напрямок переміщення теж позначити кольоровими стрілочками.

дитяча гра до миколая 2

Оскільки, ми спільно робили карту з дітьми, то по дорозі Миколаю зустрічаються гори Карпати :) – малюки з радістю надіроколили безліч маленьких ялиночок і на шляху Миколая рясно посадили ялинки :)

дитяча гра до миколая 3

Адресу можна написати на самому листі, який вкладається в конвертик, а можна написати на звороті конвертика. Ми прикріпили його на зав’язки до карти, тож його легко замінити. Двері можна підписати – номером квартири, в якій ви мешкаєте.

дитяча гра до миколая 7

Ось і все, тепер дітям значно легше чекати Миколая, адже старші діти знають, що ще не всі свої нечемні справи вони розповіли і дуже хочуть зізнатися хоча б у грі, щоб сумління було чисте, бо це дає впевненість, що той Миколайко таки прийде до них, а менші дітки свято переконані, що Миколаєві щодня треба нагадувати дорогу.

дитяча гра до миколая 6

Бажаємо Вам гарнго творчого настрою!

Та будьте чемні, щоб до всіх Миколай знайшов дорогу і приніс щедрі даруночки, адже залишилось ще 10 днів!


(с) Аґрафка, 2014

 

 

 

  • Надзвичайно захоплюючий майстер-клас і такий милий:) Занурює в дитинство)) А Миколаєві обов’язково треба нагадувати дорогу щодня!))

  • о, 19 ходів – то шо треба малим дітям :)

    класна ідея, дякую!!