DROPS Пряжа. Знайомство зі світовим фаворитом

На ваші численні запити Аґрафка таки привезла таку улюблену усіма в’язальницями пряжу Drops! В мережі шириться безліч оглядів та відгуків на цю пряжу, тож більшість заочно вже знає її. Проте, під кожним постом у блозі, під кожним оглядом в ютуб постійно запитують – де купити пряжу дропс в Україні? Звичайно ж в Аґрафці!
Ми обіцяємо, що асортимент постійно буде розширюватись, а поки ви все ще приглядаєтесь, яку ж саме пряжу обрати, ми розповімо вам трішки про усілякі властивості пряжі Дропс. І ви неодмінно її полюбите – як полюбили тисячі в’язальниць у всьому світі!


Отже, які типи волокон використовуються для виготовлення пряжі Дропс?

Пряжа може бути виготовлена з численного різноманіття волокон. Здебільшого це – вовна, бавовна, альпака, льон, мохер та шовк. Кожен тип волокна володіє певними властивостями, тож поєднуючи різні волокна, ми отримуємо пряжу з найбільш цінними властивостями. Жорсткі, грубі волокна – надають зносостійкості та міцності, в той час як тонкі волокна надають пряжі м’якості.

Альпака – натуральне волокно, яке отримують з однойменних тварин. За структурою дуже схоже на овечу вовну. Завдяки малому діаметру волокна воно більш м’яке, схоже на волокно мериносової вовни. Це м’яке, міцне, розкішне шовковисте натуральне волокно. Пряжа виготовлена з альпаки не звалюється та не пілінгується (тобто не кошлатиться). Залежно від скрутки, пряжа може бути тонка чи товста. Попри схожість із вовною, альпака більш тепла, не колюча і не містить ланоліну, що робить її гіпоалергенною. Альпака може мати натуральне забарвлення з 22 кольорів і з більш ніж 300 відтінками від синьо-чорного до коричнево-чорного, білого, срібного і сіро-рожевого.

Мохер – це волокно, яке отримують від Ангорської кози, належить таке волокно до класу люкс. Волокна мохеру такі ж теплі як вовна, проте набагато легші; дуже міцне, добре профарбовується і не надто легко звалюється. Відмінною властивістю цього волокна є його блиск. Попри жорсткість мохеру зазвичай його скручують у дуже легку та пухнасту пряжу, що надає готовим виробам повітряності та глянцю водночас.

Вовна – це волокна отримані з шерсті вівці і зазвичай є відносно жорсткі. Дві значимі властивості цього волокна – це здатність утримувати тепло та здатність до валяння (це відбувається завдяки мікро-лусочкам). Залежно від породи овець волокно може мати дещо різний вигляд.
Вовна мериносових овець вважається найбільш високоякісною вовною. Така вовна дуже м’яка. Уся мериносова вовна, що використовується для виробництва пряжі Drops, походить із Південної Америки від овець, що не піддаються жорстокій процедурі Мулезингу (людям із слабкими нервами НЕ гуглити).

Чиста нова вовна (Pure new wool) виготовлена безпосоредньо з підшерстку тварин і не являється переробленою (recycled) з існуючих вовняних виробів. Вовна придатна для прання у пральних машинах (Machine washable) – це вовна, що пройшла особливу хімічну обробку зменшення зовнішнього волокнистого шару на волокнах і є придатною для машинного прання (Superwash)

Шовк – це тонке безперервне волокно, отримане з кокону тутового шовкопряду. Шовкове волокно є одним з найміцніших природніх волокон і чудово поєднується з іншими волокнами у пряжі, особливо з вовною. Шовк також чудово забарвлюється натуральними барвниками.

Рослинні волокна у виробництві пряжі представлені здебільшого бавовною та льоном.
Волокна бавовни використовують для виготовлення чисто бавовняної пряжі, що чудово пасує для виготовлення м’яких, дихаючих тканин, призначених для літа. Ця пряжа не така міцна як шовк чи льон, проте міцніша за вовну.
Мерсеризована бавовна – це волокна, що піддавались спеціальній обробці лужним розчином (мерсеризації), це надає волокнам гладкості та блиску. Окрім цього така бавовна більш міцна та краще профарбовується барвниками; більш стійка до “висипання”, та не втрачає форму як “звичайна” бавовна.

Льон є стійкішим та міцнішим за будь-яке інше волокно. Льон є відносно м’яким, рівним та блискучим волокном, що з часом лише покращується. Льон набагато комфорніше носити в спеку, аніж бавовну, оскільки волокна льону швидше поглинають вологу і висихають.

Інші волокна, що використовуються для виготовлення пряжі Дропс, це синтетичні волокна такі як: акрил, віскоза, поліамід (нейлон) та поліестер.

Звертаємо вашу особливу увагу на те, що пряжа компанії Дропс має сертифікати Еко-текс 100 (Oeko-Tex® Standard 100) Цей стандарт був введений на початку 1990-х років у відповідь на потреби широкого загалу для текстилю, який не представляє небезпеки для здоров’я. Oeko-Tex® Standard 100 є глобально уніфікованою системою контролю і сертифікації для текстильної сировини, проміжних і кінцевих продуктів на всіх етапах виробництва. Тож ви можете бути певні, уся пряжа Дропс безпечна як для тваринок, з вовни котрих вона виготовляється, так і для вас та ваших близьких, котрим призначені ваші в’язані шедеври.


(с) Аґрафка, 2017