Чисто й просто: листівки з інкрустацією

Рада вітати вас у своїй рубриці “Чисто і просто з Лілюською“!

Кожні два тижні я надихатиму вас на створення листівок у цьому стилі, ділитимуся своїми ідеями та вміннями, а також способами використання різних знарядь, ножів та штампів у виготовленні листівок.

clean and simple with Lilia

Трошки розповім про сам стиль спершу. Хоча про нього можна говорити довго й багато, я спробую описати його в кількох реченнях.

Назва стилю “чисто і просто” описує його вигляд, а не спосіб творення, бо на виконання простої листівки можна потратити стільки ж часу, як і на листівку з багатьма елементами, а часом і довше.

Основним принципами стилю є:

 • мінімальна кількість прикрас та додаткових елементів;
 • мінімальна кількість об’ємних прикрас;
 • фон зазвичай однотонний або білий, але й орнаменти в простому стилі теж використовуються;
 • обмеження на кольори нема, можуть бути як пастельні відтінки, так і дуже яскраві, неонові тощо.

Одним із підвидів стилю “чисто і просто” є одношарові листівки. Як говорить сама назва, в таких листівок має бути лише основа листівки, штампування та додаткові елементи кріпляться саме на основу, без додавання додаткових шарів. На таких листівках може бути лише один елемент, а може бути безліч. Наприклад, з допомогою тонування чорнилами Distress та штампування можна створити одношарову листівку із чудовим пейзажем чи геометричним орнаментом.

Сьогодні хочу вам показати, як робити листівки з використанням техніки, яка називається “інкрустація паперу” (англ.: inlaid die-cutting). Це одна з моїх улюблених технік, бо додає красивих деталей листівці, при тому залишаючи листівку простою, навіть одношаровою. Інкрустувати за допомогою ножів можна будь-який орнамент чи елеменет. Це може бути дерево, пташка, квіти або й напис. Саме приклад одношарових інкрустованих листівок я й хочу показати вам сьогодні.

Для сьогоднішньої публікації я обрала ніж від Memory Box Poppystamp Die – Zig Zag Knit.

inlaid die-cutting

За допомогою бігової дошки робимо дві лінії на відстані 38 мл одна від одної в бажаному місці на основі нашої листівки. Між цими лініями треба закріпити ніж та прогнати листівку через машинку для вирізання. Далі вирізаємо той самий взір на смужках кольорового паперу. Вирізані за допомогою ножа кольорові “хрестики” й будуть потрібні нам для інкрустації.

inlaid die-cutting3

Тепер беремо ще одну смужку паперу або папір розміром трошки меншим за листівку й підклеюємо з протилежного боку до листівки, попередньо покривши місце з вирізаним узором двостороннім скотчем. Замість двостороннього скотчу можна використати клей-ручку, змазуючи клеєм по кілька дірочок перед тим, як вкладати туди кольоровий “хрестик”.

inlaid die-cutting4

Для такої ювелірної роботи стане в пригоді спеціальний пінцет або ж спеціяльний олівець-пінцет .

inlaid die-cutting1

Вирізати цей узір можна вертикально, горизонтально та по діагоналі. Можна й двічі чи тричі, тут нема жодних обмежень. Так само тільки від вашого творчого польоту залежить кольорова гама.

Я для вас приготувала зразки кольорових хрестиків на білих листівках. Інкрустація сама по собі виглядає дуже гарно, але за бажанням завжди можна додати до листівки ще якісь елементи, наприклад, відштампувати написи, додати вирубки, як на одній із моїх листівок, де я додала кілька невеличких бабок із велуму (кальки).

photo 3

photo 2

photo 4

Оскільки, це мій улюблений стиль, то багато робіт у цьому стилі ви можете переглянути в моєму блозі.

Якщо у вас виникли питання, пишіть і я з радістю на них відповім.

Обов’язково поділіться з нами власними роботами, виконаними у цій техніці!


 

(c) Аґрафка, 2014

 • Боже, вони неймовірні!!!
  обожнюю той стиль, і знаю напевне, що Ліля зможе розказати нам про нього багато!
  з нетерпінням чекатиму наступну листівку!
  (пішла шукати собі якийсь такий цікавий ніж :) )