4 способи безшовного в’язання або в’язання по колу

Сьогодні мова піде про в’язання круглих речей (тубусів). Часто ви зустрічатимете назву цієї техніки як “в’язання по колу” чи “безшовне в’язання” або ж “кругове в’язання”. Така техніка є альтернативою в’язанню на двох прямих спицях і подальшого зшивання виробу чи використанню панчішних спиць. Такий метод в’язання має ряд суттєвих переваг:

  • не потрібно турбуватись про правильне розташування котроїсь із спиць (як у випадку з панчішними спицями), стежити доведеться лише за двома кінцями спиць,
  • не потрібно турбуватись про подальше зшивання виробу,
  • також набагато легше утримувати та маневрувати вже більшим в’язанням  (як то светр) на парі кругових спиць.

Безшовне в’язання на кругових спицях

Завжди використовуйте спиці меншої довжини, аніж окружність вашого виробу. Якщо ваша шапка матиме окружність 48 см, візьміть спиці розміром 40см. Причина дуже проста – це сприятиме не надто тісному розташуванню петель, та запобігатиме зайвому натягу під час в’язання. Використання ж завеликого розміру спиць може призвести до деформації в’язаного полотна.

Круговевязання 11

Спиці, як на фото

Отож, наберіть необхідну кількість петель зручним для вас способом. Підтягніть останню набрану петлю до кінчика спиці, так, щоб робоча пряжа була близько до кінчика спиці. Тримайте цю спицю у правій руці. Візьміть іншу спицю  в ліву руку. Підтягніть петлі до кінчика спиці, що у лівій руці. Перш ніж пров’язати першу петлю переконайтесь, що петлі ніде не перекручені вздовж спиць та шнура (“косичка” від набору петель має утворювати внутрішнє коло)

Круговевязання 12

круговевязання 13

На цьому етапі потрібно бути дуже уважним, бо якщо ж петлі десь таки перекрутяться, то в’язання буде у вигляді 8 (петля мобіуса) і це вже неможливо потім виправити, доведеться починати усе заново.

круговевязання 14

Поставте маркер на праву спицю – це позначатиме початок ряду, так легше буде рахувати в’язання в подальшому. Почніть в’язання, пров’язуючи правою спицею петлю на лівій спиці. Добре затягніть першу петлю, щоб в’язання було щільне. Будьте уважними, щоб не почати в’язання з кінцем пряжі від набору петель! Переконайтесь, що в’яжете з робочим кінцем пряжі.

круговевязання 15

Продовжуйте в’язати доки не дойдете до маркера. Щоразу доходячи до маркера, ви пров’язуєте одне коло. Перекиньте маркер на праву спицю і продовжуйте в’язання. Невдовзі ви зв’яжете чудовий виріб лицевою гляддю і вам не доведеться для цього пров’язувати жодної лівої петлі!

В’яжучи по кругу, ви завжди працюватимете над лицевою стороною в’язання. Тож читаючи схеми, читайте їх справа на ліво і всі петлі в’язатимуться як для лицевої (або правої) сторони в’язання.

В’язання по колу на двох парах кругових спиць

Навчитись в’язати на двох парах кругових спиць може бути, до певної міри, викликом, проте врешті решт усі зусилля того варті. Випробуйте цю техніку спочатку на оній шкарпетці і по мірі того як ви опановуватимете новий тип в’язання, ваша наступна шкарпетка має всі шанси бути виконаною з високим ступенем майстерності. Зрештою ви зможете в’язати одночасно дві шкарпетки на одній парі спиць! Так вам вдасться уникнути так званого “шкарпеткового синдрому” – коли  завершивши роботу над однією шкарпеткою вам бракує натхнення чи бажання для роботи над наступною :)

Важливе зауваження, щоб спростити цей метод:

Зробіть так, щоб чітко відрізняти спиці одне від одного. Так буде легше стежити за тим, які спиці повинні бути спереду, а які позаду. Найкращий спосіб використовувати різні спиці (як у нас на фото з прозорим та зеленим шнуром) або зробити маленьку позначку перманентим маркером на шнурі.

круговевязання 21

Спиці, як на фото

Спершу наберіть необхідну кілкість петель на одні кругові спиці.

круговевязання 22

Перекиньте половину петель на інші спиці (“косою” до середини)

круговевязання 23

Тримаючи спиці паралельно одна одній стягніть петлі зі спиць, на яких вони є на спиці з потилежного кінця шнура. Так ви впевнитесь, що робоча нитка розташована згори і все готово для початку в’язання.

круговевязання 24

Утримуючи лише верхні спиці, візьміть спицю з протилежного кінця і вставте її в першу петлю на верхній спиці (пров’язуєте петлі протилежним кінцем тієї ж пари спиць – у нас з прозорим кабелем).

Пров’яжіть першу петлю, затягуючи щільно щоб сформувати коло з петель.

Працюте вздовж усього кола на верхніх спицях і дозвольте нижнім вільно спадати

круговевязання 25

круговевязання 26

* – Перекиньте петлі, які зараз на верхніх спицях на протилежний кінчик спиць.

Вільним кінчиком верхніх спиць допрацюйте коло.

Повторіть від позначки – *

круговевязання 27

круговевязання 28

круговевязання 29

В’язання по колу панчішними спицями

Ви, звісно ж, можете використовувати панчішні спиці для в’язання тубусів малої окружності. До прикладу шкарпетки, шапочки чи рукава светрів. Панчішні спиці продаються наборами по 4 та 5 штук (інколи, навіть, і по 6). Ви можете в’язати навколо 3 чи 4 спиць, це залежатиме від розміру проекту, а також від ваших особистих вподобань. Наш приклад нижче демонструє в’яазння по колу на 3 спицях, використовуючи 4-ту для власне вив’язування петель.

панчішніспиці1.1

Спиці, як на фото

панчішніспиці1.2

Спершу наберіть необхідну кількість петель на одну із спиць.

панчішніспиці1.3

Перенесіть третину петель на другу спицю (“косичкою” до середини)

панчішніспиці1.4

так само вчиніть і з іншою третиною петель. Так ви матимете рівномірно поділені петлі на трьох панчішних спицях, якщо ваша кількість петель не ділиться рівномірно, то не страшно, якщо десь буде на 1 петлю більше чи менше.

панчішніспиці1.5

Розподіліть та розташуйте спиці літерою Н як показано на фото. Робоча пряжа має бути по правий бік, а набірний край (косичка) дивитись донизу вздовж усіх спиць

панчішніспиці1.6

Підтягніть петлі з лівої спиці ближче до кінчика – ці петлі ви пров’язуватимете першими. Вставте вашу четверту спицю (та, що порожня) у першу петлю на лівій спиці. Утримуючи надійно робочу пряжу, пров’яжіть першу петлю – тепер ви з’єднали в’язання

панчішніспиці1.7

Пров’яжіть решту петель доки у вас не звільниться нова спиця. Використовуйте її для в’язання наступої секції петель на спиці, що ліворуч від робочої пряжі.

Пам’ятайте, навіть коли ви відкладете своє в’язання і не будете пам’ятати, де зупинились, завжди в’яжіть ті петлі, що ліворуч від робочого кінці пряжі. Дуже зручно для цієї цілі використовувати маркер. Також уважно (читай “туго”) пров’язуйте першу петлю на кожній спиці, це допоможе уникнути небажаних слідів стику та переходу у готовому виробі.

Безшовне в’язання Magic Loop

Ця чудова техніка дозволяє створювати вам вироби малої окружності на одних кругових спицях! Тепер ви маєте вибір – в’язати шкарпетки на 4 панчішних спицях чи лише на парі кругових. Це справді крутезна техніка!

Перш за все вам знадобляться кругові спиці довжиною 80 та більше см (деякі майстрині справляються і на 60см)

меджиклуп1

Спиці, як на фото

меджиклуп2

Наберіть необхідну кількість петель та опустіть їх на середину шнура.

меджиклуп3

Розділіть кількість петель на половину. Зігніть шнур так, щоб половина петель опинилась з одного боку шнура, а інша з протилежного.

меджиклуп4

Витягніть частину шнура, що поміж двох частин петель

меджиклуп5

Стягніть петлі з обох боків на відповідні кінці спиць. Тепер ви матимете половину петель на одній спиці і другу половину на іншій. Тримаючи спиці паралельно та спрямовуючи кінці вправо ваша робоча пряжа буде позаду петель.

меджиклуп6

* – Протягніть кінець спиці, що утримує задні петлі. Витягніть достаньо шнура, щоб спицею, яка звільнилась було легко працювати.

меджиклуп7

Пров’яжіть усі петлі на передній спиці. Стежте за тим аби спиці не перекрутились.

Стягніть дві частини петель на відповідні кінці спиці. Та продовжіть роботу від позначки – * до бажаного результату. Після кількох рядів ви побачите обриси своєї роботи.

Як і з опануванням будь-яких нових умінь це також потребує певного часу. Проте освоївшись, ви оціните чарівність та простоту цього методу.


(с) Аґрафка, 2016